Mareska "Chelsi" g‘alabasini baholadi va fikr bildirdi
«Chelsi» jamoasi bosh murabbiyi Enzo Mareska Liga kubogining 1/16 final bosqichida «Linkoln Siti»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi jamoa chiqishini baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda mezbonlar kutilmagan tarzda 42-daqiqada hisobda oldinga chiqdi, ammo «ko‘klar» ikkinchi bo‘lim boshida ikki gol bilan javob qaytardi. 48-daqiqada Tayrik Jorj, 50-daqiqada esa Fakundo Buonanotte hisobni tenglashtirdi.
Mareska BBC Sport bilan suhbatda, o‘yinning oson bo‘lmasligini, chunki raqib jamoa Liga 1 ning eng to‘g‘ridan-to‘g‘ri o‘ynaydigan jamoasi ekanligini ta’kidladi. U shuningdek, raqibning qanotdan uzatishlari, jarima zarbalari va to‘pni chetga uloqtirishlariga qarshi himoyalanish zarurligini bildirdi.
Birinchi bo‘limda jamoa uchun qiyinchiliklar yuzaga kelgani sababli u biroz asabiylashganini aytdi. Ammo tanaffusdan keyin ishlar yaxshilangan.
Shu hafta shanba kuni «Chelsi» o‘z maydonida Premer-liga doirasida «Brayton» jamoasini qabul qiladi.

Mareska оценил победу "Челси" и высказал мнение
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска оценил выступление команды в матче 1/16 финала Кубка лиги против «Линкольн Сити». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча неожиданно для хозяев поля завершилась тем, что на 42-й минуте они вышли вперёд, однако «синие» в начале второго тайма ответили двумя голами. На 48-й минуте Тайрик Джордж, а на 50-й минуте Факундо Буананотте сравняли счёт.
В интервью BBC Sport Мареска подчеркнул, что игра была непростой, так как соперник является командой, напрямую выступающей в Лиге 1. Он также отметил необходимость защищаться от передач с флангов, штрафных ударов и выбивания мяча соперником.
Он признался, что немного нервничал из-за трудностей, возникших у команды в первом тайме. Однако после перерыва дела пошли лучше.