Robertson: Hakamning qaror qabul qilishi adolatsiz edi
«Liverpul» hujumchisi Ugo Ekitike «Sautgempton»ga qarshi o‘yinda ikkinchi sariq kartochkani oldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu kartochka u golni nishonlash jarayonida futbolkasini yechganligi uchun berildi. Fransiyalik futbolchi 85-daqiqada gol urdi, biroq o‘yini shu bilan yakunlandi.
Hakam gol muallifini maydondan haydashga majbur bo‘ldi, chunki u futbolkasini yechib ko‘rsatgan edi. «Qizillar» o‘n kishi bo‘lib o‘ynashiga qaramay, ustunlikni saqlab qoldi.
Hujumchining goli jamoaga g‘alaba keltirdi. Chap himoyachi Endryu Robertson bu voqea haqida shunday dedi: «Agar Ekitike yana shunday qilsa, juda hayron qolaman.
Ehtimol, u allaqachon sariq kartochkasi borligini unutgan. U hali yosh, bu uning uchun muhim saboq bo‘ladi.
Ishonchim komilki, Ugo bunday xatoga qaytmaydi.» Ugo Ekitike o‘tgan yozda Frankfurtning «Ayntraxt» klubidan «Liverpul»ga 95 million yevroga o‘tgan.

Robertson: Решение судьи было несправедливым
Нападающий «Ливерпуля» Уго Экитике получил вторую жёлтую карточку в матче против «Саутгемптона». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Эта карточка была показана за то, что он снял футболку в процессе празднования гола. Французский футболист забил гол на 85-й минуте, но его игра на этом закончилась.
Судья был вынужден удалить автора гола с поля, так как он снял футболку. Несмотря на то, что «красные» играли вдесятером, они сохранили преимущество.
Гол нападающего принес команде победу. Левый защитник Эндрю Робертсон прокомментировал этот инцидент так: «Если Экитике сделает это снова, я буду очень удивлён.
Возможно, он уже забыл, что у него есть жёлтая карточка. Он ещё молод, и это будет для него важным уроком.
Я уверен, что Уго не повторит такую ошибку.» Уго Экитике прошлым летом перешёл из франкфуртского «Айнтрахта» в «Ливерпуль» за 95 миллионов евро.