Tashuyev Medialigada ishlashni xohlamasligini aytdi
Rossiyalik murabbiy Sergey Tashuyev Medialiga rivojlanishi va uning klublarining Rossiya Kubogidagi ishtiroki haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, milliy turnirlarda media jamoalarning paydo bo‘lishi barqaror tendensiyaga aylangan va bu jarayonni to‘xtatib bo‘lmaydi. Tashuyevning so‘zlariga ko‘ra, ko‘plab bunday klublarning tarkibida Rossiya Premyer Ligasi o‘yinchilari bor va o‘yinlar yosh tomoshabinlarni jalb qiladi.
U bu holatni ijobiy deb hisoblaydi, chunki yangi muxlislar vaqt o‘tishi bilan professional klublarni qo‘llab-quvvatlashga o‘tishi mumkin. Shu bilan birga, murabbiy o‘zi uchun Medialigada ishlash imkoniyatini ko‘rib chiqmayotganini ta’kidladi.
U Medialiga jamoalarini professional klublar sifatida qabul qilmasligini aytdi. Moliyaviy shartlar uning uchun muhim emas.
Eslatib o‘tamiz, Tashuyevning so‘nggi ish joyi “Axmat” klubi bo‘lib, u 2025 yil may oyida ushbu jamoani tark etgan.

Ташуев сказал, что не хочет работать в Medialiga
Российский тренер Сергей Ташуев высказал своё мнение о развитии МедиаЛиги и участии её клубов в Кубке России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, появление медийных команд на национальных турнирах стало устойчивой тенденцией, и этот процесс невозможно остановить. По словам Ташуева, в составе многих таких клубов есть игроки Российской Премьер-Лиги, и игры привлекают молодых зрителей.
Он считает эту ситуацию положительной, так как новые болельщики со временем могут перейти к поддержке профессиональных клубов. В то же время тренер подчеркнул, что не рассматривает для себя возможность работы в МедиаЛиге.
Он заявил, что не воспринимает команды МедиаЛиги как профессиональные клубы. Финансовые условия для него не важны.