U bu fikrini “Evro-Futbol.Ru” nashriga bergan intervyusida bildirdi. Ugarovning ta’kidlashicha, Semak jamoani tarkibida xorijlik futbolchilarga asoslanish noto‘g‘ri qaror bo‘lgan.
Jamoa hech qachon faqat xorijliklarga tayanib shakllantirilmaydi, balki o‘zida mavjud bo‘lgan mahalliy futbolchilarga asoslanadi. Chunki mahalliy futbolchilar bilan muloqot qilish, tushuntirish va kelishish osonroq.
Xorijlik futbolchilarning shartnomalari bor va ular shartnomalar asosida harakat qiladi. Ularning asosiy fikri shuki, agar ular jamoada norozi bo‘lsa, ularni sotish mumkin.
Bu esa jamoaga zarar keltiradi. Shuning uchun “Zenit” mavsumni qiyin boshladi va bu murabbiyning katta kamchiligi hisoblanadi, dedi Ugarov.
Rossiya Premyer Ligasi 9-turida Sankt-Peterburg jamoasi “Krasnodar”ni safarda 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Gollarni Maksim Glushenkov va Luis Enrike kiritdi.

Денис Угаров: Семак слишком доверяет иностранцам
Бывший футболист Денис Угаров назвал главную ошибку главного тренера «Зенита» Сергея Семака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал это мнение в интервью изданию «Евро-Футбол.Ru». По словам Угарова, опираться в составе команды на иностранных футболистов было неправильным решением.
Команда никогда не строится исключительно на иностранных игроках, а основывается на местных футболистах, которые есть в клубе. Потому что с местными игроками легче общаться, объяснять и договариваться.
У иностранных футболистов есть контракты, и они действуют на основе этих контрактов. Их основная мысль в том, что если они недовольны в команде, их можно продать.
Это вредит команде. Поэтому «Зенит» начал сезон тяжело, и это большая ошибка тренера, — сказал Угаров.
В 9-м туре Российской Премьер-Лиги команда Санкт-Петербурга на выезде обыграла «Краснодар» со счётом 2:0. Голы забили Максим Глушенков и Луис Энрике.