Kombarov Chayka Kubokda "Spartak" bilan o‘ynashni xohlaydi
Peschanokopskiy «Chayka» jamoasining bosh murabbiyi Dmitriy Kombarov jamoasi Rossiya Kubogi hududiy yo‘li musobaqasining beshinchi bosqichida o‘ynashni istagan raqibini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
To‘rtinchi bosqichda «Chayka» Podmoskovye «Znamya Truda» jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Kombarov «Match TV»ga bergan intervyusida so‘nggi vaqtlarda chempionat doirasida Kostroma «Spartak» jamoasiga yutqazganliklarini aytib o‘tdi va ulardan revansh olishni xohlashlarini bildirdi.
Shuningdek, u «Znamya»ga qarshi o‘yinning qiyin kechgani, asosiy maqsad darvozani bo‘sh qoldirmaslik bo‘lganini ta’kidladi. Rossiya Kubogi hududiy yo‘li musobaqasining beshinchi bosqichi juftliklari keyinchalik aniqlanadi.
Shu bilan birga, Kirovning «Fankom» jamoasi «Ufa»ni musobaqadan chiqarib, Kubok tarixida ilk bor bunday uzoq bosqichga yetgan havaskor klub bo‘ldi. Bu natija hududiy jamoalarning raqobatbardoshligini ko‘rsatadi va musobaqaning qiziqarli kechishini ta’minlaydi.

Комбаров хочет играть с "Спартаком" в Кубке
Главный тренер команды «Чайка» из Песчанокопского Дмитрий Комбаров назвал соперника, с которым его команда хотела бы сыграть в пятом раунде регионального этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На четвертом этапе «Чайка» обыграла подмосковный «Знамя Труда» со счетом 1:0. В интервью «Матч ТВ» Комбаров отметил, что недавно в чемпионате они проиграли костромскому «Спартаку» и хотели бы взять у них реванш.
Также он подчеркнул, что игра против «Знамя» была сложной, а главной задачей было не пропустить гол. Пары пятого этапа регионального этапа Кубка России будут определены позже.
Кроме того, команда «Фанком» из Кирова выбила «Уфу» из соревнований и впервые в истории Кубка стала любительским клубом, дошедшим до столь позднего этапа. Этот результат демонстрирует конкурентоспособность региональных команд и обеспечивает интересное развитие турнира.