Sobiq Moskva "Dinamo", "Krasnodar" jamoalari va Rossiya terma jamoasi hujumchisi Fyodor Smolov "Lokomotiv" yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning narxi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Transfermarkt portali yaqinda Batrakovning bozor qiymatini yangiladi va uning narxi deyarli ikki baravar oshib, hozirda 23 million yevroga baholanganini ma’lum qildi. Smolov esa bunday baholashni asossiz deb hisoblaydi va "U 23 million yevroga teng deb qanday baholash mumkin?
Biz qayerda o‘ynayapmiz? Qayerda uni shuncha turishini ko‘rish mumkin?" deb o‘z fikrini bildirdi.
U shuningdek, Yevropa klublari 20 yoshli futbolchi uchun maksimal 15 million yevro to‘lashini aytdi. Rossiyada esa bunday summani faqat "Zenit" klubi to‘lashga qodir ekanligini ta’kidladi.
2025/2026 yilgi mavsumda Batrakov Rossiya chempionati va Kubogida jami 12 o‘yin o‘tkazib, 10 ta gol urdi va 2 ta golga uzatma berdi. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoasi uchun muhim o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi.

Smolov отказался повысить цену Батракова до 23 миллионов
Бывший нападающий московских клубов «Динамо», «Краснодар» и сборной России Фёдор Смолов высказался о стоимости полузащитника «Локомотива» Алексея Батракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Портал Transfermarkt недавно обновил рыночную стоимость Батракова, и его цена почти удвоилась, сейчас оценивается в 23 миллиона евро. Смолов же считает такую оценку необоснованной и заявил: «Как можно оценивать его в 23 миллиона евро?
Где мы играем? Где можно увидеть, что он стоит столько?» — поделился своим мнением он.
Также он отметил, что европейские клубы готовы заплатить максимум 15 миллионов евро за 20-летнего футболиста. В России же такую сумму может позволить себе только клуб «Зенит».
В сезоне 2025/2026 Батраков провёл в чемпионате России и Кубке всего 12 матчей, забил 10 голов и отдал 2 результативные передачи. Эти показатели показывают, что он является важным игроком своей команды.