Bubnov: "Dinamo" hali to‘liq tiklanmadi, erta baho berish noto‘g‘ri
Sobiq "Spartak" futbolchisi Aleksandr Bubnov Moskva "Dinamo" jamoasining o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Dinamo" hozirda to‘liq tiklanayotganini aytish uchun erta. "Orenburg" va "Sochi"ga qarshi o‘yinlar asosida xulosa qilish noto‘g‘ri bo‘ladi.
Shuningdek, Tjukavin jamoaga qaytganidan so‘ng vaziyat yaxshilanishi mumkin. Bubnovning ta’kidlashicha, murabbiy Karpin tarkibni aniq belgilab olgan, ammo Osipenko hozirda yaxshi o‘ynamayapti va ko‘p xatolarga yo‘l qo‘ymoqda.
Shu xatolar tufayli "Dinamo" darvozasiga gol otilmayapti. Jamoaning qanotlari va maydon markazi kuchli, ammo Fomin zaif o‘ynamoqda.
Glebov esa asta-sekin o‘z o‘yinini yaxshilamoqda. Makarov hujumchi sifatida kuchsiz, shuning uchun uni murabbiy Lichka tarkibdan chiqarib yuborgan.
Bubnov fikricha, jamoa barqaror o‘yin ko‘rsata boshlasa, u holda "Dinamo" tiklanadi. Hozirgi vaqtda "Dinamo" o‘n to‘qqiz turda yig‘ilgan 12 ochko bilan liga jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.

Бубнов: "Динамо" еще полностью не восстановилось, рано делать выводы
Бывший футболист "Спартака" Александр Бубнов высказал мнение о выступлениях московского "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сейчас рано говорить о полном восстановлении "Динамо". Делать выводы на основе игр против "Оренбурга" и "Сочи" неправильно.
Также ситуация может улучшиться после возвращения в команду Тюкавина. По словам Бубнова, тренер Карпин четко определил состав, однако Осипенко сейчас играет плохо и допускает много ошибок.
Из-за этих ошибок "Динамо" не пропускает голы в свои ворота. Крылья и центр поля команды сильны, но Фомин играет слабо.
Глебов же постепенно улучшает свою игру. Макаров слаб как нападающий, поэтому тренер Личка исключил его из состава.
По мнению Бубнова, если команда начнет показывать стабильную игру, тогда "Динамо" восстановится. В настоящее время "Динамо" с 12 очками после девятнадцати туров занимает восьмое место в турнирной таблице.