Futbol mutaxassisi Aleksandr Bubnov «Zenit» jamoasining hujumchisi Aleksandr Sobolevning o‘yinini tahlil qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida Sobolevning o‘yin ko‘rsatkichlarini tanqid qildi va futbolchining maydondagi harakatlarini baholadi. Bubnovning aytishicha, Sobolev o‘z o‘yinini to‘g‘ri baholamaydi, aksincha muxlislar uning o‘yinini tanqid qilmoqda.
U Sobolevning o‘yini juda past darajada ekanini ta’kidladi va uni maydonda hujumchi sifatida qo‘yishni ma’qul ko‘rmasligini bildirdi. Bubnov Sobolevdan kuchliroq hujumchilar borligini, jumladan, Kassierra va Lusianoning o‘yinini yuqori baholadi.
Shuningdek, Sobolev Rossiya Premyer-Ligasining sakkizta o‘yinida maydonga tushib, ikki gol urgan va bir golga assistentlik qilganini qayd etdi. «Zenit» jamoasi navbatdagi, to‘qqizinchi tur o‘yinida «Krasnodar» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi.
Bubnovning fikricha, g‘alaba individual o‘yinchining yaxshi o‘yinidan emas, balki jamoaviy harakatlardan kelib chiqqan. Shu sababli, Sobolevning maydondagi faoliyati jamoaga sezilarli yordam bermagan.
Mutaxassisning gaplari futbol muxlislari va mutaxassislar orasida keng muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. Futbolchilar o‘z o‘yinlarini doimiy ravishda oshirishga intilishi zarur.

Бубнов: Кассирее Соболев намного сильнее нападающий
Футбольный эксперт Александр Бубнов проанализировал игру нападающего команды «Зенит» Александра Соболева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем мнении он критиковал игровые показатели Соболева и оценил действия футболиста на поле. По словам Бубнова, Соболев неправильно оценивает свою игру, тогда как болельщики критикуют именно его выступления.
Он подчеркнул, что игра Соболева находится на очень низком уровне и выразил мнение, что не стоит ставить его на позицию нападающего на поле. Бубнов отметил, что есть нападающие сильнее Соболева, в частности, высоко оценил игру Кассьерры и Лусиано.
Также было отмечено, что Соболев провел восемь матчей в Российской Премьер-Лиге, забил два гола и отдал одну результативную передачу. Команда «Зенит» в следующем, девятом туре одержала победу над «Краснодаром» со счетом 2:0.
По мнению Бубнова, победа была достигнута не благодаря индивидуальной игре какого-либо игрока, а за счет командных действий. Поэтому деятельность Соболева на поле не принесла значительной помощи команде.
Слова эксперта вызывают широкие обсуждения среди футбольных болельщиков и специалистов. Футболистам необходимо постоянно стремиться к улучшению своей игры.