Dyakov: Dembele "Oltin to‘p"ga munosib emas
Avvalgi «Rostov» jamoasi futbolchisi Vitaliy Dyakov «Oltin to‘p» sovrinini «PSJ» futbolchisi Usmon Dembele olishini tasavvur ham qilmaganini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda u «Evro-Futbol.Ru» internet nashriga bergan intervyusida so‘zlab berdi. Dyakovning so‘zlariga ko‘ra, bugungi futbol 90-yillar va 2000-yillarning boshlarida o‘ynalgan futbolga juda o‘xshamaydi.
U o‘sha davr futbolchilari Del Pyerro, Baddjo, Totti, Ronaldo, Ronaldinyoni eslab, hozirgi yoshlar Dembele libosida ko‘chada yugurishini tasavvur qila olmasligini aytdi. U shuningdek, Usmon Dembele «Oltin to‘p»ni olishiga hech qachon ishonmaganini ta’kidladi.
Dyakov fikricha, Dembele yaxshi futbolchi, ammo u ko‘proq yuguruvchi va sportchi sifatida ko‘riladi. «Oltin to‘pni oldi, oldi», dedi u.
Usmon Dembele so‘nggi mavsumda «PSJ» bilan Chempionlar Ligasi, Fransiya chempionati va mamlakat kubogini qo‘lga kiritdi. Hujumchi hisobida 35 ta gol va 16 ta samarali uzatma mavjud.
Bu natijalar uning yuqori darajadagi futbolchilik salohiyatini ko‘rsatadi. Dembele hozirgi kunda jahon futbolining eng yorqin yulduzlaridan biri sifatida e’tirof etilmoqda.

Дьяков: Дембеле не достоин "Золотого мяча"
Бывший футболист «Ростова» Виталий Дьяков заявил, что даже не мог представить, что обладателем «Золотого мяча» станет игрок «ПСЖ» Усман Дембеле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом он рассказал в интервью интернет-изданию «Евро-Футбол.Ru». По словам Дьякова, современный футбол сильно отличается от футбола 90-х и начала 2000-х годов.
Он вспомнил футболистов той эпохи — Дель Пьеро, Баджо, Тотти, Роналдо, Роналдиньо — и отметил, что нынешние молодые игроки не могут представить себя бегущими по улице в форме Дембеле. Также он подчеркнул, что никогда не верил в то, что Усман Дембеле получит «Золотой мяч».
По мнению Дьякова, Дембеле — хороший футболист, но его больше воспринимают как бегуна и спортсмена. «Получил Золотой мяч — получил», — сказал он.
Усман Дембеле в прошлом сезоне вместе с «ПСЖ» выиграл Лигу чемпионов, чемпионат Франции и Кубок страны. На счету нападающего 35 голов и 16 результативных передач.
Эти результаты демонстрируют его высокий уровень футбольного мастерства. Дембеле в настоящее время признаётся одной из самых ярких звёзд мирового футбола.