Postekoglu: Futbolchilarning harakatidan faxrlanaman
«Nottingem Forest» jamoasi bosh murabbiyi Ange Postekoglu Yevropa Ligasi doirasidagi «Betis» bilan o‘yindan keyin fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 24 sentabr kuni Sevil shahrida bo‘lib o‘tgan va 2:2 hisobida yakunlangan edi. Murabbiy o‘z jamoasining harakatlaridan faxrlanishini ta’kidladi.
U aytishicha, bu safar safarda o‘yin o‘ta qiyin sharoitlarda kechgan. Yuqori namlik futbolchilarga katta zo‘riqish keltirgan, shuningdek, maydonning holati ham murakkablik tug‘dirgan.
Birinchi bo‘limda jamoa futboli ba’zan juda yaxshi namoyon bo‘lgan. Biroq yagona kamchilik sifatida o‘yinda yakuniy natijani belgilay olmaslik ko‘rsatildi.
Ikkinchi bo‘limda jamoa ko‘proq himoyaga o‘tishga majbur bo‘lgan, ammo haqiqiy xavf sezilmaganini murabbiy ta’kidladi. Umuman olganda, o‘yin murabbiy nazarida o‘zaro teng kuchlar bahsi bo‘lib o‘tdi va futbolchilar ko‘rsatgan harakatlar qoniqarli baholandi.

Постекоглу: Горжусь действиями футболистов
Главный тренер команды «Ноттингем Форест» Анже Постекоглу поделился своими мыслями после матча с «Бетисом» в рамках Лиги Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоялась 24 сентября в городе Севилья и завершилась со счётом 2:2. Тренер подчеркнул, что гордится действиями своей команды.
По его словам, в этот раз игра на выезде проходила в очень сложных условиях. Высокая влажность создавала большую нагрузку для футболистов, а состояние поля также усложняло ситуацию.
В первом тайме командный футбол иногда проявлялся очень хорошо. Однако единственным недостатком было то, что команда не смогла определить итоговый результат игры.
Во втором тайме команда была вынуждена больше переходить к обороне, но, по словам тренера, реальной опасности не ощущалось. В целом, по мнению тренера, игра прошла в равной борьбе, а действия футболистов были оценены как удовлетворительные.