Garsiya Dembelening "Oltin to‘p"ini maqtadi
Fransuz qanot himoyachisi "PSJ" jamoasida 22 sentabr kuni ushbu mukofotni qo‘lga kiritdi. "Barselona" sharafini himoya qiluvchi Lamin Yamol esa ovozlar natijasida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Garsiyaning so‘zlariga ko‘ra, Dembele ajoyib mavsum o‘tkazdi va jamoasi bilan ko‘plab sovrinlarga erishdi. U ilgari "Barselona" safida o‘ynagani uchun Dembelening muvaffaqiyatidan xursand.
Biroq, reytingdagi o‘rinlar haqiqiy holatni to‘liq aks ettirmaydi. Garsiya fikricha, Pedri va Rafinya kabi futbolchilar bunday yaxshi mavsumdan so‘ng yuqoriroq o‘rinlarga loyiq edi.
Shuningdek, Lamin Yamol birinchi o‘rinni olishga munosib edi. Ma’lumot uchun, Rafinya Dias va Pedri reytingda mos ravishda beshinchi va o‘n birinchi o‘rinlarni egallagan.
Ushbu fikrlar Ispaniya ommaviy axborot vositalari tomonidan keng yoritilgan. Futbolchilar va muxlislar orasida ushbu bahslar davom etmoqda.

Гарсия похвалил "Золотой мяч" Дембеле
Футболист Эрик Гарсия высказался о получении Усманом Дембеле из команды «Барселона» награды «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский крайний защитник 22 сентября в составе «ПСЖ» получил эту награду. Ламин Ямаль, защищающий честь «Барселоны», занял второе место по результатам голосования.
По словам Гарсии, Дембеле провёл отличный сезон и вместе с командой добился множества трофеев. Он рад успехам Дембеле, так как тот ранее играл за «Барселону».
Однако места в рейтинге не полностью отражают реальное положение дел. По мнению Гарсии, такие футболисты, как Педри и Раффинья, после столь успешного сезона заслуживали более высоких позиций.
Кроме того, Ламин Ямаль был достоин занять первое место. Для справки, Раффинья Диас и Педри заняли в рейтинге соответственно пятое и одиннадцатое места.