Arteta Port Veyl ustidan g‘alabadan so‘ng fikr bildirdi
Arsenal jamoasining bosh murabbiyi Mikel Arteta Liga kubogida Port Veyl klubiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 24 sentabr kuni bo‘lib o‘tdi va 2:0 hisobida yakunlandi. Arteta raqib jamoaning muxlislarining faol qo‘llab-quvvatlashini va ayniqsa, ikkinchi bo‘limda qiyinchiliklar yaratganini ta’kidladi.
Shu bilan birga, murabbiy o‘z jamoasi ba’zi vaziyatlarda sifatli futbol namoyish etganini qayd etdi. Arteta so‘zlariga ko‘ra, muxlislar har qanday imkoniyatda raqibni qo‘llab-quvvatlashini bilishgan.
Ikkinchi bo‘limda raqib jamoa ko‘p marotaba to‘pni tashlash orqali o‘yin nazoratini qo‘lga olgan. Ular aniq va bevosita harakat qilishgan.
Shunga qaramay, Arsenal jamoasi o‘yin davomida ba’zi paytlarda ustunlik qilgan va yaxshi futbol ko‘rsatgan. Murabbiy bu natija va jamoaning o‘yin sifati bilan qoniqishini bildirdi.
Bu g‘alaba jamoaning keyingi o‘yinlarga bo‘lgan ishonchini oshiradi va ularni yanada kuchliroq harakat qilishga undaydi.

Артета высказался после победы над Порт Вейлом
Главный тренер команды Арсенал Микель Артета поделился своими мыслями после матча Кубка лиги против клуба Порт Вейл. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч состоялся 24 сентября и завершился со счётом 2:0. Артета отметил активную поддержку болельщиков соперника, которая особенно создавала трудности во втором тайме.
В то же время тренер отметил, что его команда в некоторых моментах продемонстрировала качественный футбол. По словам Артеты, болельщики знали, что будут поддерживать соперника при любой возможности.
Во втором тайме соперник много раз контролировал игру, выбрасывая мяч вперёд. Они действовали чётко и напрямую.
Тем не менее, команда Арсенал в течение матча в некоторые моменты доминировала и показывала хороший футбол. Тренер выразил удовлетворение результатом и качеством игры команды.