Madridning «Atletiko» jamoasi bosh murabbiyi Diego Simeone «Rayo Valyekano» jamoasiga qarshi o‘yinda (3:2) qo‘lga kiritilgan g‘alabadan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa uy maydonida kutilmagan mag‘lubiyatga uchrash arafasida edi, chunki mehmonlar 77-daqiqada hisobda oldinga chiqishdi. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida hujumchi Julian Alvares o‘yinni butunlay o‘zgartirdi.
U 80-daqiqada hisobni tenglashtirib, sakkiz daqiqa o‘tib g‘alaba golini urdi. Argentinalik hujumchi uchta gol urib, het-trik qayd etdi.
Simeone o‘yindan keyingi intervyusida Julian jamoaning eng yaxshi o‘yinchisi ekanligini ta’kidladi. Unga g‘amxo‘rlik qilish va uni uzoq yillar davomida jamoada saqlab qolish uchun barcha imkoniyatlarni yaratish kerakligini aytdi.
Shuningdek, hujumchining yanada rivojlanishi uchun yordam berish zarurligini ta’kidladi. Hozirda «Atletiko» La Liga turnir jadvalida oltita turdan so‘ng to‘plagan to‘qqiz ochko bilan to‘qqizinchi pog‘onani egallab turibdi.

Симеоне Альварес высоко оценил хет-трик
Главный тренер мадридского «Атлетико» Диего Симеоне поделился своими мыслями после победы над «Райо Вальекано» (3:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда была на грани неожиданного домашнего поражения, так как гости вышли вперед на 77-й минуте. В последние минуты матча нападающий Хулиан Альварес полностью изменил ход игры.
Он сравнял счёт на 80-й минуте и через восемь минут забил победный гол. Аргентинский нападающий оформил хет-трик, забив три мяча.
В послематчевом интервью Симеоне подчеркнул, что Хулиан является лучшим игроком команды. Он отметил, что необходимо создать все условия для заботы о нём и сохранить его в команде на долгие годы.
Также он подчеркнул необходимость помогать нападающему в дальнейшем развитии. В настоящее время «Атлетико» занимает девятое место в турнирной таблице Ла Лиги, набрав девять очков после шести туров.