Londonning Arsenal jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Eberechi Eze klub uchun birinchi golini urdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Angliya ligasi kubogi 1/16 final bahsida Kanonirlar Port Veyl jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Eze uchrashuvning 8-daqiqasida hisobni ochdi.
Bosh murabbiy Mikel Arteta Sky Sportsga bergan intervyusida shunday dedi: Biz uni jamoamiz uchun g‘alabalar qozonishi uchun sotib oldik. Bugungi o‘yinda u yana ikki gol urishi kerak edi.
Ezening pozitsiyasi atrofidagi o‘yinchilarga bog‘liq. Eberechi to‘p bilan imkon qadar ko‘proq aloqada bo‘lishi kerak va biz bunga erishish uchun barcha choralarni ko‘ryapmiz.
Eberechi Eze avgust oyida Kristal Pelesdan Arsenalga ko‘chib o‘tdi. Transfer qiymati taxminan 70 million yevroni tashkil etdi.

Arteta: Эзе забил свой первый гол за "Арсенал"
Нападающий полузащитник лондонского клуба Арсенал Эберечи Эзе забил свой первый гол за клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче 1/16 финала Кубка лиги Англии Канониры обыграли Порт Вейл со счётом 2:0. Эзе открыл счёт на 8-й минуте встречи.
Главный тренер Микель Артета в интервью Sky Sports сказал: Мы купили его, чтобы он приносил победы нашей команде. В сегодняшней игре он должен был забить ещё два гола.
Игра вокруг позиции Эзе зависит от игроков. Эберечи должен как можно больше контактировать с мячом, и мы предпринимаем все меры, чтобы этого добиться.
Эберечи Эзе перешёл в Арсенал из Кристал Пэлас в августе. Стоимость трансфера составила примерно 70 миллионов евро.