Leoni jarohati sababli maydonni tark etishga majbur bo‘ldi
«Liverpul» jamoasining markaziy himoyachisi Giovanni Leoni o‘z jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyalik futbolchi yaqinda bo‘lib o‘tgan Liga kubogi doirasidagi «Sautgempton»ga qarshi o‘yinda debyut qilgan va 81-daqiqagacha maydonda bo‘lgan. 18 yoshli o‘yinchi tizzasining kesuvchi bog‘lamining yirtilishi gumoni bilan almashtirilgan, keyinchalik tibbiy tekshiruvlar bu xavotirlarni tasdiqladi.
Iqtidorli yosh futbolchi uzoq muddat maydondan chetlatildi. Giovanni Leoni o‘zining murakkab paytda yordam bergan barcha insonlarga samimiy minnatdorchilik bildirdi.
U debyutining o‘zi orzu qilganidek bo‘lmaganini ta’kidladi, ammo imkon qadar tezroq sog‘ayib, yana shu sehrli stadionda o‘ynashga qaytishini maqsad qilganini aytdi. «Liverpul» jamoasi Giovanni Leonini avgust oyida Italiya «Parma» klubidan transfer qilgan.
Yosh futbolchining jamoaga qo‘shilishi jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi. Endilikda uning sog‘ligi va tezroq tiklanishi jamoa uchun katta ahamiyatga ega.

Леони из-за травмы был вынужден покинуть поле
Центральный защитник команды «Ливерпуль» Джованни Леони поделился своими мыслями о своей травме. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский футболист недавно дебютировал в матче Кубка Лиги против «Саутгемптона» и находился на поле до 81-й минуты. 18-летний игрок был заменён из-за подозрения на разрыв крестообразной связки колена, что позже подтвердилось медицинским обследованием.
Талантливый молодой футболист выбыл из строя на длительный срок. Джованни Леони искренне поблагодарил всех, кто поддерживал его в этот сложный период.
Он отметил, что его дебют не был таким, каким он мечтал, но поставил перед собой цель как можно скорее выздороветь и вернуться играть на этом волшебном стадионе. Команда «Ливерпуль» приобрела Джованни Леони в августе из итальянского клуба «Парма».
Присоединение молодого футболиста к команде является важным шагом для укрепления оборонительной линии. Теперь его здоровье и скорейшее восстановление имеют большое значение для команды.