Kornauxov: Atletiko jamoasida tashkilot yetishmaydi
Madriddagi Atletico jamoasining joriy mavsumdagi o‘yini haqida poytaxt CSKA veterani Oleg Kornauxov fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniya chempionatining oltinchi turida Diego Simeone boshliq jamoa Rayo Valekano ustidan 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu o‘yinda argentinalik Julian Alvares het-trik qayd etdi.
Futbol mutaxassisi "Match TV" telekanalida bergan intervyusida, yangi kelgan futbolchilar hali to‘liq jamoaga moslashmaganini ta’kidladi. Atletico har doim o‘zaro tushunish va sabr-toqat bilan ajralib turgan.
Hozircha esa jamoada tashkilot yetishmayapti, biroq yaxshi o‘yinchilar mavjud, dedi u. O‘tkazilgan oltita o‘yindan so‘ng madriddliklar to‘plagan ochkolari soni to‘qqizga yetdi.
Hozirda Atletico La Liga turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi. Jamoa mavsum davomida yanada yaxshilanishga intilmoqda va muxlislar oldida yaxshi natijalar ko‘rsatishga harakat qilmoqda.

Корнаухов: В команде Атлетико не хватает организации
Ветеран столичного ЦСКА Олег Корнаухов высказал мнение о выступлениях мадридского Атлетико в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В шестом туре чемпионата Испании команда под руководством Диего Симеоне одержала победу над Райо Вальекано со счётом 3:2. В этом матче аргентинец Хулиан Альварес оформил хет-трик.
Футбольный эксперт в интервью телеканалу "Матч ТВ" отметил, что новички ещё полностью не адаптировались к команде. Атлетико всегда отличался взаимопониманием и терпением.
Пока же в команде не хватает организации, но есть хорошие игроки, — сказал он. После шести сыгранных матчей мадридцы набрали девять очков.
В настоящее время Атлетико занимает девятое место в турнирной таблице Ла Лиги. Команда стремится улучшить свои показатели в течение сезона и показывает хорошие результаты перед болельщиками.