Jeffri Bruma futbolchilik faoliyatini yakunladi
Markaziy himoyachi Jeffri Bruma, Niderlandiya terma jamoasida 25 ta o‘yin o‘tkazgan futbolchi, faoliyatini yakunlaganini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ESPN xabar berdi. Bruma 2024 yil yozidan buyon klub topa olmay, rasmiy ravishda ijtimoiy tarmoqlar orqali faoliyatini tugatganini e’lon qildi.
U o‘z so‘zlarida, hozirgi paytda xayrlashish vaqti kelganini, ammo kelajakda yana uchrashish ehtimoli borligini ta’kidladi. Jeffri Bruma 2007 yilda 15 yoshida «Feyenoord» yoshlar akademiyasidan «Chelsi» akademiyasiga o‘tgan.
Ikki yil o‘tib, professional darajada «Blekbern»ga qarshi o‘yinda debyut qilgan, ammo asosiy tarkibda o‘z o‘rnini topa olmagan. 2013 yilda u PSV jamoasiga qo‘shilib, ikki marta mamlakat chempionligini qo‘lga kiritdi.
Keyinchalik Germaniya va Turkiya klublarida o‘ynagan. Uning so‘nggi jamoasi «Valveyk» bo‘lgan.
Brumaning faoliyati davomida erishgan yutuqlari va tajribasi yosh futbolchilar uchun namuna bo‘lib xizmat qiladi.

Джеффри Брума завершил футбольную карьеру
Центральный защитник Джеффри Брума, сыгравший 25 матчей за сборную Нидерландов, объявил о завершении своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил ESPN. С лета 2024 года Брума не мог найти клуб и официально объявил о завершении карьеры через социальные сети.
В своих словах он отметил, что сейчас пришло время прощаться, но в будущем возможно новое встреча. Джеффри Брума в 2007 году в возрасте 15 лет перешёл из молодежной академии «Фейеноорда» в академию «Челси».
Через два года он дебютировал на профессиональном уровне в матче против «Блэкберна», однако не смог закрепиться в основном составе. В 2013 году он присоединился к команде ПСВ и дважды стал чемпионом страны.