Yamal va Balde Barcelonaga qaytdi, muxlislar xursand bo‘ldi
Jamoaning qanot himoyachisi Lamin Yamal umumiy guruhdagi mashg‘ulotlarga qaytdi. 18 yoshli futbolchi so‘nggi bir necha o‘yinda sog‘liq muammolari sabab ishtirok eta olmagan edi.
Shuningdek, Barcelona jamoasining chap qanot himoyachisi Alehandro Balde ham to‘liq tayyorgarlik holatiga qaytdi. Agar kutilmagan holatlar yuz bermasa, Yamal va Balde keyingi o‘yinda Real Sosiedadga qarshi maydonga tushishlari mumkin.
Bu haqda Marca nashri o‘z sahifalarida ma’lumot berdi. Yamalning jamoaga qaytishi ayniqsa Rafañaning jarohati kontekstida muhimdir.
Braziliyalik futbolchi kamida milliy jamoalar o‘yinlari tanaffusigacha maydonga tusha olmaydi. Barcelona va Real Sosiedad o‘rtasidagi uchrashuv 28 oktyabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Ямал и Балде вернулись в Барселону, болельщики были рады
Крайний защитник команды Ламин Ямал вернулся к тренировкам в общей группе. 18-летний футболист не мог участвовать в последних нескольких матчах из-за проблем со здоровьем.
Также левый защитник Барселоны Алехандро Бальде полностью восстановился и готов к играм. Если не произойдет непредвиденных обстоятельств, Ямал и Бальде могут выйти на поле в следующем матче против Реал Сосьедада.
Об этом сообщает издание Marca на своих страницах. Возвращение Ямала в команду особенно важно на фоне травмы Рафа.
Бразильский футболист не сможет выйти на поле как минимум до перерыва на матчи национальных сборных. Встреча между Барселоной и Реал Сосьедад состоится в воскресенье, 28 октября.