Mareska: Sanches hamon jamoaga zarur
Angliya Premer Ligasi beshinchi turida "Manchester Yunayted"ga qarshi o‘yinning boshida Sanches qizil kartochka oldi. Ushbu o‘yin "Chelsi"ning 1:2 hisobidagi mag‘lubiyati bilan yakunlandi.
Mareska BBCga bergan intervyusida aytishicha, Sanches uzoq vaqt davomida juda yaxshi o‘yin ko‘rsatgan. O‘tgan mavsum oxirida va joriy mavsum boshida u ajoyib harakat qilgan.
Ammo "Manchester Yunayted"ga qarshi o‘yinda xato qilgani va buni tan olganini ta’kidladi. Joriy mavsumda ispan darvozabon Londondagi barcha musobaqalarda oltita o‘yinda maydonga tushib, oltita gol o‘tkazib yuborgan.
U uchta o‘yinda esa o‘z darvozasini daxlsiz saqlagan. Bu holatlar uning jamoaga bo‘lgan xizmatini ko‘rsatadi va kelajakda yanada yaxshi natijalar kutish mumkinligini bildiradi.

Mareska: Санчес все еще нужен команде
Главный тренер лондонского "Челси" Энцо Мареска высказался о вратаре команды Роберте Санчесе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятом туре Английской Премьер-лиги в начале матча против "Манчестер Юнайтед" Санчес получил красную карточку. Эта игра завершилась поражением "Челси" со счётом 1:2.
В интервью BBC Мареска отметил, что Санчес долгое время показывал очень хорошую игру. В конце прошлого сезона и в начале текущего он выступал великолепно.
Однако он подчеркнул, что в матче против "Манчестер Юнайтед" Санчес допустил ошибку и признал её. В этом сезоне испанский вратарь сыграл в Лондоне во всех соревнованиях шесть матчей и пропустил шесть голов.
В трёх играх он сохранил свои ворота в неприкосновенности. Эти факты показывают его вклад в команду и позволяют ожидать ещё лучших результатов в будущем.