Arteta: Saliba Arsenalda qolishni istaydi
«Arsenal» jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta himoyachi Vilyam Saliba bilan shartnomani tez orada uzaytirish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq Saliba «kanonirlar» bilan besh yillik shartnoma bo‘yicha kelishib olgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Arteta so‘zlariga ko‘ra, yangi shartnoma bo‘yicha umid bor.
U yoshiga qaramay juda yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda. Murabbiylar va futbolchilar bilan aloqalarini mustahkamlab borayotgani, ayniqsa Gabriel va darvozabon bilan yaxshi ishlashi ta’kidlandi.
Har safar suhbatda Saliba jamoada qolishni xohlashi aniq ko‘rinadi. Bu esa klub tomonidan futbolchilar va murabbiylar qadrlanishini bildiradi.
Hozirda «Arsenal» Premer-liga turnir jadvalida beshta o‘yindan keyin 10 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda.

Arteta: Салиба хочет остаться в Арсенале
Главный тренер «Арсенала» Микель Артета высказался о возможности скорого продления контракта с защитником Вильямом Салиба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появлялись сообщения о том, что Салиба договорился о пятилетнем контракте с «канонирами». По словам Артеты, есть надежда на новый контракт.
Несмотря на свой возраст, он показывает очень хорошую игру. Отмечается, что он укрепляет отношения с тренерами и игроками, особенно хорошо работает с Габриэлем и вратарём.
Каждый раз в разговорах Салиба явно выражает желание остаться в команде. Это свидетельствует о том, что клуб ценит игроков и тренеров.
В настоящее время «Арсенал» занимает второе место в турнирной таблице Премьер-лиги после пяти матчей, набрав 10 очков.