Gvardiola: Savio Manchester Cityning yulduzi bo‘ladi
«Manchester City» jamoasi bosh murabbiyi Xosep Gvardiola hujumchi Savio haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi yaqinda Angliya ligasi kubogi doirasidagi «Haddersfild Taun»ga qarshi o‘yinda gol urdi. Gvardiola aytishicha, hujumchi pozitsiyasida o‘ynaydigan futbolchilar uchun gol urish va golga uzatma berish juda muhimdir.
O‘tgan mavsumda Savio ko‘plab vaziyatlar yaratgan, biroq maydonning oxirgi uchligida sovuqqonlik yetishmayotgan edi. U yosh va bu ko‘nikmalar unga vaqt o‘tishi bilan keladi.
Savio ikkala qanotda o‘ynashga qodir, tezligi va mehnatsevarligi bor. U «Manchester City» uchun yuqori darajadagi futbolchiga aylanishi mumkin, dedi Gvardiola jurnalistlarga.
27 sentabr, shanba kuni «Manchester City» «Bernli» jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin jamoa uchun muhim bahs bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.
Gvardiola jamoasining kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun Savioning o‘rni katta bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi.

Гвардиола: Савио станет звездой Манчестер Сити
Главный тренер команды «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о нападающем Савио. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист недавно забил гол в матче Кубка английской лиги против «Хаддерсфилд Таун». По словам Гвардиолы, для игроков, играющих на позиции нападающего, очень важно забивать голы и отдавать голевые передачи.
В прошлом сезоне Савио создал много моментов, но в завершающей трети поля ему не хватало хладнокровия. Он молод, и эти навыки придут с опытом.
Савио способен играть на обоих флангах, обладает скоростью и трудолюбием. Он может стать футболистом высокого уровня для «Манчестер Сити», — сказал Гвардиола журналистам.
27 сентября, в субботу, «Манчестер Сити» примет команду «Бернли». Эта игра является важным матчем для команды и с большим интересом ожидается болельщиками.