Agent: Stankovichni har mag‘lubiyatda ishdan bo‘shatmang
Agent Aleksey Safonov jurnalistlar va ekspertlarning Moskva “Spartak” futbol klubining bosh murabbiyi Deyan Stankovichning har bir mag‘lubiyatdan so‘ng iste’foga chiqarilishi mumkinligi haqidagi munozaralariga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Safonovning ta’kidlashicha, “Spartak” jamoasi birinchi o‘rindan to‘rt ochko orqada turibdi va bu jamoaning muammosi emas. Har bir jamoada pasayishlar bo‘ladi, muhim narsa natijadir.
Avval ham murabbiy Karre ra boshqaruvida shunday davrlar bo‘lgan. Agar Stankovich bu yili Rossiya chempionatida g‘olib chiqsa, uni katta hurmat bilan qadrlashadi.
Agent shuningdek, Stankovich haqida matbuotda bir yildan beri iste’foga chiqarilishi haqida gapirilayotganini eslatib o‘tdi, ammo murabbiy o‘z ishini davom ettirmoqda. Uning shartnomasida katta jarima miqdori belgilangan, shuning uchun ham klub uni osonlik bilan ishdan bo‘shata olmaydi.
“Spartak” jamoasi 28 sentyabr kuni o‘z maydonida “Pari NN” jamoasini qabul qiladi. Hozirgi vaqtda 9 turdan so‘ng “qizil-oq” jamoa 15 ochko bilan turnir jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa hali o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish etishi mumkinligi ta’kidlanmoqda. Shunday qilib, murabbiyga bo‘lgan ishonch davom etmoqda va jamoa natijalariga e’tibor qaratilmoqda.

Agent: Не увольняйте Станковича после каждого поражения
Агент Алексей Сафонов ответил на обсуждения журналистов и экспертов о том, что главный тренер московского футбольного клуба «Спартак» Деян Станкович может быть уволен после каждого поражения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сафонова, команда «Спартак» отстает от первого места на четыре очка, и это не проблема команды. В каждой команде бывают спад, главное — результат.
Ранее при тренере Каррере были такие периоды. Если Станкович в этом году выиграет чемпионат России, его будут уважать с большим почтением.
Агент также напомнил, что в прессе уже год говорят об увольнении Станковича, но тренер продолжает свою работу. В его контракте предусмотрен большой штраф, поэтому клуб не может легко уволить его.
Команда «Спартак» 28 сентября примет на своем поле команду «Пари НН». В настоящее время после 9 туров «красно-белые» занимают шестое место в турнирной таблице с 15 очками.
Отмечается, что команда еще может полностью проявить свои возможности. Таким образом, доверие к тренеру сохраняется, и внимание уделяется результатам команды.