Shuni aytish kerakki, Kuban shahrida an’anaviy jamoa bor edi
Sobiq «Kubani» jamoasi himoyachisi Toni Shunyichning so‘zlariga ko‘ra, «Kubani» shaharning an’anaviy jamoasi bo‘lgan, «Krasnodar» esa keyinchalik shu o‘rinni egallagan. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U 2016 yildan beri Rossiya Premer Ligasi (RPL)da faqat Sergey Galitskiy tomonidan boshqariladigan «Krasnodar» klubi ishtirok etayotganini ta’kidladi. Toni Shunyich «Kubani»ga kelganida, «Krasnodar» allaqachon kuchli jamoa bo‘lganini va «Kubani» uchun raqobat juda qiyin kechishini anglaganini bildirdi.
«Kubani» 2015/2016 yilgi mavsum yakunida RPLdan tushib ketgan va keyinchalik liga tarkibiga qaytmagan. «Krasnodar» esa 2008 yilda tashkil topgan va 17 yil ichida RPLda kumush va bronza medallarini qo‘lga kiritgan, shuningdek, Yevrokuboklarda, jumladan Chempionlar Ligasi musobaqalarida ishtirok etgan.
Hozirda klub Rossiya chempioni maqomiga ega. Bu holatlar «Krasnodar»ning shahardagi futboldagi yetakchi o‘rinni egallashini ko‘rsatadi.

Нужно сказать, что в городе Кубань была традиционная команда
По словам бывшего защитника команды «Кубань» Тони Шунич, «Кубань» была традиционной командой города, а «Краснодар» занял это место позже. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что с 2016 года в Российской Премьер-Лиге (РПЛ) участвует только клуб «Краснодар», управляемый Сергеем Галицким. Тони Шунич отметил, что когда он пришёл в «Кубань», «Краснодар» уже был сильной командой, и конкуренция для «Кубани» была очень сложной.
«Кубань» по итогам сезона 2015/2016 вылетела из РПЛ и впоследствии не возвращалась в лигу. «Краснодар» был основан в 2008 году и за 17 лет завоевал серебряные и бронзовые медали РПЛ, а также участвовал в еврокубках, включая Лигу чемпионов.
В настоящее время клуб является чемпионом России. Эти факты показывают, что «Краснодар» занимает лидирующее место в футболе города.