Glasner: Gehi Liverpul transferidan hafsalasi pir bo‘lgan
«Kristal Pelas» jamoasi bosh murabbiyi Oliver Glasner himoyachi Mark Gehi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yozgi transfer oynasining oxirida Gehi «Liverpul»ga o‘tishi mumkin edi, ammo transfer amalga oshmadi. Glasnerning so‘zlariga ko‘ra, Gehi bu voqeadan biroz hafsalasi pir bo‘lgan.
Biroq keyinchalik u: «Yo‘q, hammasi joyida, men bu yerda qolishni yoqtiraman, jamoani, shtabni va Kristal Pelasni yaxshi ko‘raman. Men janubiy Londondanman va imkonim boricha barcha kuchimni sarflayman», dedi.
Mark Gehining «Kristal Pelas» bilan amaldagi shartnomasi 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan. Angliya Premer Ligasi doirasida o‘tgan beshta turda «Kristal Pelas» ikki g‘alaba va uch durang qayd etdi.

Glasner: Гейи расстроен из-за трансфера в Ливерпуль
Главный тренер команды «Кристал Пэлас» Оливер Гласнер высказался о защитнике Марке Гехи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце летнего трансферного окна Гехи мог перейти в «Ливерпуль», но трансфер не состоялся. По словам Гласнера, Гехи был немного расстроен этим событием.
Однако позже он сказал: «Нет, всё в порядке, мне нравится оставаться здесь, я люблю команду, штаб и «Кристал Пэлас». Я из Южного Лондона и буду отдавать все силы, насколько смогу».
Действующий контракт Марка Гехи с «Кристал Пэлас» рассчитан до конца сезона 2025/2026. В пяти турах Английской Премьер-лиги «Кристал Пэлас» одержал две победы и трижды сыграл вничью.