Chervichenko "Spartak" uchun yangi murabbiyni aytdi
O‘tgan paytda «Spartak» jamoasi sobiq prezidenti Andrey Chervichenko Domeniko Tedesko va Massimo Karrera faoliyati haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, nemis mutaxassisi yanada butunlikka ega taassurot qoldirgan bo‘lsa, italiyalik murabbiyning muvaffaqiyati ko‘proq qulay vaziyatlar natijasida yuzaga kelgan. Shu bilan birga, Chervichenko ta’kidlashicha, ushbu murabbiylarning hech biri yuqori darajadagi yetakchi mutaxassislar qatoriga kirmaydi.
U «Spartak» uchun jiddiy maqsadlarni amalga oshirishda yanada yuqori malakali mutaxassis zarurligini ta’kidladi. Chervichenko fikriga ko‘ra, jamoa uchun Ivich yoki Lichka kabi tajribali murabbiy kerak.
Eslatib o‘tamiz, Massimo Karrera 2016 yildan 2018 yilgacha Moskva jamoasini boshqargan, Domeniko Tedesko esa 2019 yildan 2021 yilgacha «qizil-oq» jamoasining bosh murabbiyi bo‘lgan. Bu fikrlar «Sovetskiy sport» nashri tomonidan keltirilgan.
Umuman olganda, «Spartak»ning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun professional va yuqori malakali mutaxassislar jamoaga rahbarlik qilishi muhim hisoblanadi.

Червиченко рассказал о новом тренере для "Спартака"
Недавно бывший президент «Спартака» Андрей Червиченко высказал своё мнение о деятельности Доменика Тедеско и Массимо Карреры. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его словам, немецкий специалист произвёл более цельное впечатление, тогда как успехи итальянского тренера были во многом обусловлены более благоприятными обстоятельствами. При этом Червиченко подчеркнул, что ни один из этих тренеров не относится к числу ведущих специалистов высокого уровня.
Он отметил необходимость более квалифицированного специалиста для реализации серьёзных целей «Спартака». По мнению Червиченко, команде нужен опытный тренер, такой как Ивич или Личка.
Напомним, что Массимо Каррера руководил московской командой с 2016 по 2018 год, а Доменика Тедеско был главным тренером «красно-белых» с 2019 по 2021 год. Эти мнения были приведены в издании «Советский спорт».
В целом, для будущих успехов «Спартака» важно, чтобы командой руководили профессиональные и высококвалифицированные специалисты.