Zazulin: "Zenit" Orenburgga qarshi muammosiz o‘ynaydi
Sobiq futbolchi Igor Zazulin Rossiya chempionatining o‘nchi turida «Zenit» va «Orenburg» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ural jamoasi qattiq kurash olib borishini aytgan mutaxassis, ammo «Zenit» jamoasining kuchliroq bo‘lishini ta’kidladi. Zazulinning so‘zlariga ko‘ra, Peterburg jamoasi kuchli pozitsiyadan o‘ynaydi va har bir raqibni diqqat bilan o‘rganib, tarkibda o‘zgarishlar kiritish orqali zaif tomonlarni bartaraf etishga harakat qiladi.
Hozirgi vaqtda Sergey Semak boshchiligidagi «Zenit» jamoasi Rossiya Premer-ligasida beshinchi o‘rinda turibdi va oldingi to‘qqiz turda 16 ochko to‘plagan. «Zenit» va «Orenburg» o‘rtasidagi uchrashuv 27 sentabr kuni «Zenit»ning uy stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi. Bu o‘yin jamoalar uchun muhim bahs bo‘lib, «Zenit» uchun yuqori o‘rinlarni saqlab qolish imkoniyatini beradi.
Shuningdek, mutaxassislar jamoaning o‘yinga tayyorgarligi va taktikasi g‘alaba qozonishda muhim rol o‘ynashini ta’kidlamoqda.

Zazulin: "Зенит" без проблем сыграет с Оренбургом
Бывший футболист Игорь Зазулин высказал своё мнение о матче десятого тура чемпионата России между командами «Зенит» и «Оренбург». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эксперт отметил, что команда из Урала будет вести упорную борьбу, однако подчеркнул, что «Зенит» сильнее. По словам Зазулина, петербургская команда играет с сильной позиции и старается устранить слабые места, внимательно изучая каждого соперника и внося изменения в состав.
В настоящее время команда «Зенит» под руководством Сергея Семака занимает пятое место в Российской Премьер-лиге, набрав 16 очков в предыдущих девяти турах. Встреча между «Зенитом» и «Оренбургом» состоится 27 сентября на домашнем стадионе «Зенита».
Матч начнётся в 19:30 по московскому времени. Эта игра является важным поединком для команд и даёт «Зениту» возможность сохранить высокие позиции.
Также специалисты подчёркивают, что подготовка команды к игре и тактика сыграют важную роль в достижении победы.