Sobiq futbolchi Valeriy Kechinov, ilgari Spartak jamoasida o‘ynagan, Moskva klubi va Pari NN o‘rtasidagi yaqinlashib kelayotgan o‘yinni sharhladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, tarkib va ijrochilar nuqtai nazaridan Spartak ancha kuchli hisoblanadi. Nizhniy jamoasining imkoniyati faqat himoyada qat’iy o‘ynab, tezkor qarshi hujumlarga tayanish orqali yuzaga kelishi mumkin.
Kechinovning aytishicha, Nizhniy jamoasida hujumchi Xuan Boselli alohida e’tiborga loyiq. U Spartakka muammolar keltirishi mumkin, shuning uchun unga qarshi ehtiyotkorlik bilan o‘ynash zarur.
Rossiya Premer-ligasining o‘nchi tur uchrashuvi 28 sentabr kuni Lukoil Arena stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi.
Ushbu bahs futbol ishqibozlari uchun qiziqarli va muhim voqea bo‘lib, jamoalar o‘z kuchlarini namoyish etishga harakat qiladi.

Пари NN может защитить очки от Спартака
Бывший футболист Валерий Кечинов, ранее игравший за команду Спартак, прокомментировал предстоящий матч между московским клубом и Пари НН. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, с точки зрения состава и исполнителей Спартак значительно сильнее. Возможности нижегородской команды могут проявиться только при строгой игре в обороне и опоре на быстрые контратаки.
Кечинов отметил, что в составе Нижнего особого внимания заслуживает нападающий Хуан Боселли. Он может доставить проблемы Спартаку, поэтому против него необходимо играть осторожно.
Матч десятого тура Российской Премьер-лиги состоится 28 сентября на стадионе ЛУКОЙЛ Арена. Игра начнется в 19:30 по московскому времени.
Этот поединок станет интересным и важным событием для футбольных болельщиков, команды постараются продемонстрировать свои силы.