"Dinamo" qiyin g‘alabaga erishdi, "Krylya Sovetov" qarshi turdi
Rossiya chempionatining o‘nchi turida "Krylya Sovetov" va Moskva "Dinamo" jamoalari o‘zaro maydonga chiqishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Taxminan bir oy oldin ular Samarada Kubok doirasida uchrashib, asosiy vaqt 0:0 hisobida yakunlangach, penaltilar seriyasida "Dinamo" g‘alaba qozongan edi. Joriy mavsumda "Dinamo" Moskva bosh murabbiyi Karpin rahbarligida kutilgan natijalarni ko‘rsata olmayapti.
Jamoa musobaqa jadvalining ikkinchi yarmida qolmoqda, garchi to‘qqizinchi turda "Orenburg" ustidan g‘alaba qozongan. "Krylya Sovetov" joriy mavsumda yaxshi boshlang‘ich ko‘rsatkichlarga ega bo‘lib, hatto bir muddat birinchi o‘rinni egallagan.
Ammo avgust oyida jamoa o‘yini pasayib ketdi, masalan, o‘z maydonida "Krasnodar"ga 0:6 hisobida yutqazdi. To‘qqizinchi turda "Spartak"ga qarshi o‘yinda oldinga chiqishiga qaramay, mag‘lub bo‘ldi.
Mazkur o‘yinda hisob to‘qqizinchi daqiqada ochildi. Zaynutdinov uzoq va aniq uzatma amalga oshirdi, Maukhub to‘pni oldi va Fomin raqib himoyachisi Bojinni ortda qoldirib, darvozaga aniq zarba berdi.
Hisob 0:1 bo‘ldi. Keyinchalik "Dinamo" tezkor hujum uyushtirdi, ammo raqib himoyachisi to‘pni burchak zarbasiga chiqardi.
"Krylya Sovetov" ham hujumga o‘tdi, ammo imkoniyatlardan samarali foydalana olmadi. O‘yin davomida hakam tomonidan penalti belgilanmadi, garchi muayyan vaziyatda bunday imkoniyat bo‘lgani ko‘rindi.
22-daqiqada MiRanchuk tomonidan berilgan zarbadan so‘ng, Bityello hisobni 0:2 ga oshirdi. 34-daqiqada Sergeyev o‘zining sobiq jamoasi darvozasiga gol urdi va hisob 0:3 ga yetdi.
O‘yin davomida "Dinamo" jamoasi o‘z ustunligini saqlab qoldi. Ikkinchi bo‘lim boshida ham ularning hujumlari xavfli bo‘ldi, ammo "Krylya Sovetov" ham 59-daqiqada Ahmetovning goliga erishib, hisobni 1:3 ga tushirdi.
O‘yin oxirida "Krylya Sovetov" 88-daqiqada Galidamesning goliga erishib, hisobni 2:3 ga yaqinlashtirdi. Biroq o‘yinni "Dinamo" jamoasi yutqazmadi.
Ushbu uchrashuvda "Krylya Sovetov"dan Adolfo Gaych debyut qilgan bo‘lsa-da, u gol urishga muvaffaq bo‘lmadi. Yakuniy hisob 2:3, "Dinamo" jamoasi g‘alaba qozondi.

"Динамо" одержало трудную победу, "Крылья Советов" сопротивлялись
В десятом туре чемпионата России команды "Крылья Советов" и московское "Динамо" встретились на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Примерно месяц назад они встречались в Самаре в рамках Кубка, основное время закончилось со счётом 0:0, а в серии пенальти победу одержало "Динамо". В этом сезоне московское "Динамо" под руководством главного тренера Карпина не показывает ожидаемых результатов.
Команда остаётся во второй половине турнирной таблицы, хотя в девятом туре одержала победу над "Оренбургом". "Крылья Советов" в этом сезоне показали хороший старт и даже некоторое время занимали первое место.
Однако в августе игра команды ухудшилась, например, они проиграли дома "Краснодару" со счётом 0:6. В матче девятого тура против "Спартака" несмотря на выход вперёд, команда проиграла.
В этом матче счёт был открыт на девятой минуте. Зайнутдинов сделал длинную и точную передачу, Мауxуб принял мяч, а Фомин, обойдя защитника соперника Божинни, точно пробил по воротам.
Счёт стал 0:1. Позже "Динамо" организовало быстрый контратакующий выпад, но защитник соперника выбил мяч на угловой.
"Крылья Советов" также перешли в атаку, но не смогли эффективно использовать свои возможности. В ходе игры судья не назначил пенальти, хотя в определённой ситуации такая возможность была.
На 22-й минуте после удара Миранчука Битьелло увеличил счёт до 0:2. На 34-й минуте Сергеев забил гол в ворота своей бывшей команды, доведя счёт до 0:3.
В течение игры команда "Динамо" сохраняла своё преимущество. В начале второго тайма их атаки оставались опасными, но "Крылья Советов" на 59-й минуте забили гол Ахметова, сократив счёт до 1:3.
В конце игры "Крылья Советов" на 88-й минуте забили гол Галидемеса, приблизив счёт до 2:3. Однако победу не упустила команда "Динамо".
В этой встрече у "Крыльев Советов" дебютировал Адольфо Гайч, но ему не удалось забить гол. Итоговый счёт 2:3, победу одержало "Динамо".