O‘tgan paytlarda taniqli futbolchi bo‘lgan Dmitriy Radchenko joriy mavsumda “Ahmat” jamoasining bosh murabbiyi Stanislav Cherchesovning ishini yuqori baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Cherchesovning tajribali murabbiy ekanligi ta’kidlandi. U jamoaning ehtiyojlarini yaxshi tushunadi va qaysi usullar orqali natija olish mumkinligini biladi.
Murabbiy mashg‘ulotlarda ba’zi o‘zgarishlar kiritgan va bu jamoaning o‘zgarishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatgan. Radchenko so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov jamoani yangi bosqichga olib chiqqan.
62 yoshli mutaxassis avgust oyining boshida Grozni shahridagi “Ahmat” klubiga bosh murabbiy sifatida tayinlandi. U o‘zidan oldingi murabbiy Aleksandr Storozhuk o‘rnini egalladi.
Cherchesov rahbarligida “Ahmat” 12 ochko to‘plab, Rossiya Premer-ligasining turnir jadvalida 10-o‘rinni egallab turibdi. Jamoa navbatdagi o‘yinda o‘z maydonida Tolyatti shahrining “Akron” jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yin Rossiya chempionatining o‘nchi turiga to‘g‘ri keladi. Jamoa va murabbiyning ish faoliyati muxlislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Радченко: Черчесов вывел "Ахмат" на новый этап
В последнее время известный футболист Дмитрий Радченко высоко оценил работу главного тренера команды «Ахмат» Станислава Черчесова в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отмечается, что Черчесов является опытным тренером. Он хорошо понимает потребности команды и знает, какими методами можно добиться результата.
Тренер внес некоторые изменения в тренировки, что положительно сказалось на изменениях в команде. По словам Радченко, Черчесов вывел команду на новый уровень.
62-летний специалист был назначен главным тренером клуба «Ахмат» из Грозного в начале августа. Он занял место своего предшественника Александра Сторожука.
Под руководством Черчесова «Ахмат» набрал 12 очков и занимает 10-е место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги. В следующем матче команда примет у себя в гостях «Акрон» из Тольятти.
Этот матч соответствует десятому туру чемпионата России. Работа команды и тренера внимательно отслеживается болельщиками.