Slot: Kristal Pelasga gol urish juda qiyin bo‘lyapti
«Liverpul» so‘nggi 39 ta Premer-liga o‘yinda kamida bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan, bu esa klub uchun rekord hisoblanadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu mavzu bo‘yicha Mersisayd jamoasi bosh murabbiyi Arne Slot fikr bildirdi. Slotning aytishicha, «Kristal Pelas» darvozasiga gol urish juda qiyin.
Uchrashuvlarda bu jamoaga qarshi uchta o‘yinda ikki marta bitta gol urilgan, bir marta esa ikki gol urilgan, ammo shu o‘yinda raqib ham ikkita gol urishga erishgan. Murabbiy ta’kidlashicha, «Kristal Pelas» jamoasi himoyada kuchaygan va ularga qarshi gol urish avvalgiga nisbatan yanada murakkablashgan.
Biroq «Liverpul» hali ham gol urishga muvaffaq bo‘lyapti. 27 sentabr, shanba kuni «Liverpul» safarda «Kristal Pelas»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.

Слот: Забить гол в Кристал Пелас очень сложно
«Ливерпуль» забивал минимум один гол в последних 39 матчах Премьер-лиги, что является рекордом клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу высказался главный тренер мерсисайдской команды Арне Слот. По словам Слота, забить гол в ворота «Кристал Пэлас» очень сложно.
В матчах против этой команды в трёх играх дважды забивали по одному голу, а в одном матче — два гола, однако в той игре соперник также забил два гола. Тренер отметил, что команда «Кристал Пэлас» усилилась в обороне, и забивать им стало сложнее, чем раньше.
Тем не менее «Ливерпуль» всё ещё удаётся забивать голы. 27 сентября, в субботу, «Ливерпуль» проведёт выездной матч против «Кристал Пэлас».