Karpin: Darvoza oldidagi xatolar o‘yinni murakkablashtirdi
Moskva “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin “Match TV” telekanaliga “Krylya Sovetov” jamoasi bilan o‘yin so‘ngida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U birinchi va ikkinchi taymlardagi farq haqida so‘ralganda, taymlar o‘xshash ekanini ta’kidladi. Karpin o‘yinni faqat ko‘rish bilan baholash noto‘g‘ri ekanini aytdi.
Birinchi taymda ko‘proq gol urilgan va imkoniyatlar yaratilganini tan oldi, ammo o‘yinning har ikki taymida ham jamoa imkoniyatlarni yaratganini qayd etdi. Ikkinchi taymda esa jamoa xotirjam o‘ynab, uchta gol urib o‘yinni yakunlashi mumkin edi.
Ikki gol o‘tkazib yuborish sababiga to‘xtalar ekan, Karpin bu vaziyat oddiygina raqib to‘pni darvozaga kiritgani bilan izohlandi. Shuningdek, Konstantin Tyukavin Ivan Sergeyev bilan birga maydonga tushmagani sabab so‘ralganda, murabbiy bu qaror shaxsiy ekanini bildirgan.
U maydonga kim tushishi haqida oldindan gaplashilgan bo‘lsa-da, bu safar bunday bo‘lmaganini aytdi. Karpin jamoaning umumiy o‘yinini yaxshi deb baholadi, ammo gol urish bo‘yicha imkoniyatlarni samarali amalga oshira olmaslik muammosi mavjudligini ta’kidladi.
U o‘yinda ko‘plab vaziyatlar yaratilib, ammo ularni to‘g‘ri yakunlashga e’tibor qaratish kerakligini aytdi. Shuningdek, ba’zan to‘pni aniq zarba bilan yo‘llash o‘rniga ortiqcha harakatlar qilish o‘yinni murakkablashtirayotganini ta’kidladi.
Murabbiy jamoaning vaziyatlardan foydalanib, o‘yinni o‘z foydasiga hal qilishi lozimligini qayd etdi.

Карпин: Ошибки у ворот усложнили игру
Главный тренер московского «Динамо» Валерий Карпин поделился мнением о матче с командой «Крылья Советов» в эфире телеканала «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отвечая на вопрос о разнице между первым и вторым таймами, он подчеркнул, что таймы были похожи. Карпин отметил, что оценивать игру только по просмотру — неправильно.
Он признал, что в первом тайме было забито больше голов и создано больше возможностей, однако отметил, что команда создавала моменты в обоих таймах. Во втором тайме команда играла спокойно и могла завершить игру, забив три гола.
Комментируя причины пропущенных двух голов, Карпин объяснил это просто тем, что соперник забил мяч в ворота. Также, отвечая на вопрос, почему Константин Тюкавин не вышел на поле вместе с Иваном Сергеевым, тренер заявил, что это личное решение.
Он добавил, что хотя заранее обсуждалось, кто выйдет на поле, в этот раз так не произошло. Карпин оценил общую игру команды положительно, но подчеркнул проблему с эффективным использованием голевых возможностей.
Он отметил, что было создано много моментов, но необходимо уделять внимание правильному завершению атак. Также он подчеркнул, что иногда излишние действия вместо точного удара усложняют игру.