Ugarov Sobolevni "Zenit"ning yomon transferi deb atadi.
Ugarovning ta’kidlashicha, Sobolev hozirgi vaqtda klub uchun eng yomon transferlardan biri hisoblanadi. So‘nggi paytlardagi barcha transferlar ichida eng kam foydasi bo‘lgan futbolchi sifatida baholandi.
Ugarov, Sobolevni klubga kim taklif qilgani noma’lumligini bildirgan. Eslatib o‘tamiz, Aleksandr Sobolev o‘tgan yil yozida «Spartak»dan «Zenit»ga o‘tgan.
28 yoshli futbolchi jamoa safida 42 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi. Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Rossiya Premyer Ligasi 10-turidan oldin musobaqa jadvalida 16 ochko bilan beshinchi o‘rinda bormoqda.
Sobolevning hozirgi o‘yin ko‘rsatkichlari va klubdagi holati muxlislar va mutaxassislar orasida turlicha fikrlar uyg‘otmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar jamoani yuqori natijalarga olib chiqish uchun yangi strategiyalarni ishlab chiqmoqda.

Угаров назвал Соболева плохим трансфером "Зенита"
Бывший футболист «Зенита» Денис Угаров раскритиковал игру нападающего санкт-петербургского клуба Александра Соболева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Угарова, Соболев в настоящее время считается одним из худших трансферов клуба. Его оценили как футболиста с наименьшей пользой среди всех последних трансферов.
Угаров отметил, что неизвестно, кто предложил Соболева в клуб. Напомним, Александр Соболев перешёл в «Зенит» из «Спартака» прошлым летом.
28-летний футболист провёл за команду 42 матча, забил 11 голов и отдал 5 результативных передач. Команда под руководством Сергея Семака перед 10-м туром Российской Премьер-Лиги занимает пятое место в таблице с 16 очками.
Текущие игровые показатели и положение Соболева в клубе вызывают разные мнения среди болельщиков и специалистов. Руководство клуба и тренеры разрабатывают новые стратегии для достижения высоких результатов.