Sobiq «Zenit» futbolchisi Denis Ugarov Rossiya terma jamoasining oktyabr oyida Eron va Boliviya bilan o‘tkaziladigan BetBoom o‘yinlari uchun kengaytirilgan tarkibiga «sine-belo-goluboy» jamoasi hujumchisi Aleksandr Sobolevning kiritilishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ugarovning fikricha, kengaytirilgan ro‘yxatga har kim kiritilishi mumkin, ammo Dzyuba Sobolevga nisbatan chaqirilishga ko‘proq loyiq edi. Sobolevning tanlanishi uning uchun tushunarli emas.
Ugarov shuningdek, Sobolevning joriy mavsumda Rossiya chempionatida o‘nta gol urishi qiyinligini ta’kidladi. Hozirgi mavsumda 28 yoshli hujumchi Neva sohilidagi klub safida o‘n bir o‘yinda to‘rtta gol urib, ikki golga uzatma bergan.
Ugarovning fikricha, Sobolevning natijalari jamoa uchun yetarli darajada muvaffaqiyatli emas va terma jamoaga chaqirilishi shubha ostida qolmoqda. Shu bois, terma jamoa tarkibini shakllantirishda futbolchilarning hozirgi o‘yin ko‘rsatkichlari va jamoaga foydasi asosiy mezon bo‘lishi lozim.

Угаров: Вызов Соболева в сборную вызывает сомнения
Бывший футболист «Зенита» Денис Угаров высказал своё мнение о включении нападающего сборной «сине-бело-голубых» Александра Соболева в расширенный состав сборной России на октябрьские матчи BetBoom с Ираном и Боливией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Угарова, в расширенный список может попасть любой, однако Дзюба был более достоин вызова, чем Соболев. Выбор Соболева для него непонятен.
Угаров также отметил, что забить десять голов в чемпионате России в текущем сезоне будет сложно для Соболева. В нынешнем сезоне 28-летний нападающий в составе клуба на берегу Невы провёл одиннадцать матчей, забив четыре гола и отдав две результативные передачи.
По мнению Угарова, результаты Соболева недостаточно успешны для команды, и его вызов в сборную остаётся под вопросом. Поэтому при формировании состава сборной основным критерием должны быть текущие игровые показатели футболистов и их польза для команды.