Bulykin: Dinamoning o‘yini hali mukammallikka erishmagan
O‘tgan futbolchi Dmitriy Bulykin Moskva «Dinamo» va «Krylya Sovetov» jamoalari o‘rtasidagi so‘nggi o‘yinning yakunlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining o‘nchi turidagi ushbu uchrashuvda Valeriy Karpinning jamoasi 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Bulykinning ta’kidlashicha, «Dinamo» jamoasi uchun bu o‘yin juda qiyin kechdi, garchi uch ochko qo‘lga kiritilgan bo‘lsa ham.
U o‘ylashicha, muxlislar g‘alabadan so‘ng Karpinni kamroq tanqid qilishadi, biroq jamoaning o‘yini hali mukammal darajada emas. Ushbu g‘alabadan so‘ng «Dinamo» Premyer-liga turnir jadvalida oltinchi o‘ringa ko‘tarildi va jamoaning hisobida hozircha 16 ochko mavjud.
Umuman olganda, o‘yindagi raqobat kuchli bo‘lib, jamoalar o‘rtasidagi bahs juda qiziqarli kechdi. «Krylya Sovetov» jamoasi ham o‘z imkoniyatlarini namoyish etdi, biroq yakunda mag‘lub bo‘ldi.
Bu o‘yin jamoalar uchun muhim tajriba bo‘ldi va kelgusidagi musobaqalarda yanada yaxshiroq natijalar ko‘rsatishga turtki beradi.

Булыкин: Игра Динамо ещё не достигла совершенства
Бывший футболист Дмитрий Булыгин высказался о результатах последнего матча между московским «Динамо» и «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче десятого тура чемпионата России команда Валерия Карпина одержала победу со счётом 3:2. По словам Булыгина, игра для «Динамо» была очень сложной, несмотря на то, что команда получила три очка.
Он считает, что после победы болельщики будут меньше критиковать Карпина, однако игра команды пока не на совершенном уровне. После этой победы «Динамо» поднялось на шестое место в турнирной таблице Премьер-лиги и имеет в своём активе пока 16 очков.
В целом соперничество в матче было сильным, и противостояние между командами прошло очень интересно. «Крылья Советов» также продемонстрировали свои возможности, но в итоге уступили.
Эта игра стала важным опытом для команд и послужит стимулом для достижения лучших результатов в будущих соревнованиях.