Bulykin: Zenit g‘alabasi RPL kurashini kuchaytirdi
O‘tgan yillarda milliy terma jamoa a’zosi bo‘lgan Dmitriy Bulykin «Zenit»ning «Krasnodar» ustidan qozonilgan 2:0 hisobidagi g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, ushbu natija turnirdagi kurashni yanada qiziqarli va kuchliroq qildi. Bulykin hozirgi RPL jadvali hali yangi ekanini, bitta g‘alaba jamoani yetakchilar qatoriga olib chiqishi, bitta mag‘lubiyat esa o‘rta pog‘onaga tushirib qo‘yishi mumkinligini aytdi.
Shuningdek, u qishki tanaffusgacha chempionlik uchun kurashayotgan jamoalar doirasi shakllanishi lozimligini ta’kidladi. «Albatta, kurash yanada kuchayishini istaymiz.
Yuqori o‘rinlar uchun kurashayotgan klublar qishki tanaffusgacha chempionlik uchun asosiy nomzodlar sifatida ajralib turishi kerak», dedi Bulykin. Neva sohilidagi klub hozirda 16 ochko bilan chempionatda beshinchi o‘rinda bormoqda va yetakchi «Krasnodar»dan uch ochkoga qolmoqda.

Булыкин: Победа Зенита усилила борьбу в РПЛ
Бывший игрок национальной сборной Дмитрий Булыкин высказался о победе «Зенита» над «Краснодаром» со счётом 2:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, этот результат сделал борьбу в турнире ещё более интересной и напряжённой. Булыкин отметил, что текущая таблица РПЛ ещё новая, одна победа может вывести команду в лидеры, а одно поражение — опустить её в середину турнирной таблицы.
Кроме того, он подчеркнул, что до зимнего перерыва должен сформироваться круг команд, борющихся за чемпионство. «Конечно, мы хотим, чтобы борьба стала ещё сильнее.
Клубы, претендующие на высокие места, должны выделиться как основные кандидаты на чемпионство до зимнего перерыва», — сказал Булыкин. Клуб с берегов Невы сейчас занимает пятое место в чемпионате с 16 очками и отстаёт от лидера «Краснодара» на три очка.