Moskva “Lokomotiv”ining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin “Zenit” jamoasidagi darvozabonlar o‘rtasidagi raqobat haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U 2025/2026 mavsumida o‘zini yorqin tomondan ko‘rsatgan Denis Adamov haqida gapirdi. Adamov Moskva “Spartak”iga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda ishonch bilan harakat qilgan.
Bulykinning ta’kidlashicha, agar Adamov ishonchli o‘ynasa, xatolarga yo‘l qo‘ymasa va himoyada “nol”ni saqlasa, u asosiy darvozabon bo‘lishi mumkin. Shuningdek, “Zenit”da kim asosiy darvozabon ekanligi hali aniq emasligi aytiladi.
Mutaxassis jamoaning himoyaviy harakatlarida faqat darvozabon emas, balki butun jamoa ishtirok etishini ta’kidladi. Joriy mavsumda Adamov beshta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol o‘tkazib yuborgan.
Uning jamoadoshi Yevgeniy Latyshonok esa to‘rt o‘yinda maydonga tushib, beshta gol o‘tkazib yuborgan. Bu raqamlar jamoaning himoya chizig‘idagi vaziyat haqida ma’lumot beradi.
Umuman olganda, “Zenit”dagi darvozabonlar o‘rtasidagi raqobat jamoa uchun muhim omil bo‘lib qolmoqda.

Булыкин: Основной вратарь "Зенита" пока не определён
Бывший нападающий московского «Локомотива» Дмитрий Булыгин высказался о конкуренции среди вратарей в команде «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о Денисе Адамове, который ярко проявил себя в сезоне 2025/2026. Адамов уверенно действовал в матче против московского «Спартака».
По словам Булыгина, если Адамов будет играть надежно, не допускать ошибок и сохранять «ноль» в защите, он может стать основным вратарём. Также отмечается, что в «Зените» пока не ясно, кто является основным вратарём.
Специалист подчеркнул, что в оборонительных действиях команды участвует не только вратарь, но и вся команда. В текущем сезоне Адамов сыграл в пяти матчах и пропустил два гола.
Его одноклубник Евгений Латышонок вышел на поле в четырёх матчах и пропустил пять голов. Эти цифры дают представление о ситуации в оборонительной линии команды.