Futbolchi Usmon Dembel, yaqinda “Oltin to‘p” sovrinini qo‘lga kiritgan, Lionel Messidan olgan tabrigini aytdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
The Touchline nashriga ko‘ra, Dembelning so‘zlariga ko‘ra, eng ta’sirli tabrik aynan Messidan bo‘lgan. Messi “Oltin to‘p” taqdimotidan so‘ng unga shaxsiy xabar yuborgan.
Usmon Dembel va Lionel Messi 2017 yildan 2021 yilgacha “Barselona” klubida birga o‘ynagan. Hozirda Messi sakkiz marta “Oltin to‘p”ni qo‘lga kiritgan rekordchi sifatida “Inter Mayami” klubida faoliyat yuritmoqda.
Dembel ovoz berish natijasida Lamin Yamaly, Vitinyu, Muhammad Salah va Rafinyudan oldinda turib, birinchi o‘rinni egalladi. Ular esa mos ravishda ikkinchi, uchinchi, to‘rtinchi va beshinchi o‘rinlarni band qilgan.

Дембеле получил самое впечатляющее поздравление от Месси
Футболист Усмон Дембеле недавно рассказал о поздравлении, которое он получил от Лионеля Месси, завоевавшего «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным издания The Touchline, по словам Дембеле, самым впечатляющим поздравлением было именно от Месси. После церемонии вручения «Золотого мяча» Месси отправил ему личное сообщение.
Усмон Дембеле и Лионель Месси играли вместе в клубе «Барселона» с 2017 по 2021 год. В настоящее время Месси выступает за клуб «Интер Майами» и является рекордсменом, завоевавшим «Золотой мяч» восемь раз.
По результатам голосования Дембеле занял первое место, опередив Ламина Ямале, Витинью, Мохамеда Салаха и Рафинью. Они заняли соответственно второе, третье, четвёртое и пятое места.