Eze Arteta bilan ishlashda yangi imkoniyatlar ko‘rmoqda
Londonning «Arsenal» klubiga yangi qo‘shilgan futbolchi Eberechi Eze bosh murabbiy Mikel Arteta bilan ishlash bo‘yicha o‘z taassurotlarini o‘rtoqlashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
«Arsenal» jamoasi 27 yoshli futbolchini avgust oyida «Crystal Palace» klubidan deyarli 70 million yevro evaziga sotib oldi. Eze o‘z fikrida shunday dedi: «Men hali «Arsenal»ga yangi kelgan bo‘lsam-da, o‘z ustimda rivojlanayotganimni his qilyapman.
Arteta murabbiy kichik, lekin muhim jihatlarga alohida e’tibor beradi, ular haqida men ilgari o‘ylamaganman. Treninglarda u ko‘rsatgan maslahatlarni amalda qo‘llaganimda, ularning qanchalik ahamiyatli ekanini angladim.
Bunday murabbiylar bilan ishlash doimo yoqimli, chunki ular sizning imkoniyatlaringizni to‘liq ochishga yordam beradi». Hozirga qadar Eberechi Eze «Arsenal» safida beshta o‘yinda bitta gol urdi va ikki golga uzatma berdi.

Eze видит новые возможности в работе с Артета
Новый игрок лондонского «Арсенала» Эберечи Эзе поделился своими впечатлениями о работе с главным тренером Микелем Артетой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Арсенал» приобрела 27-летнего футболиста в августе у клуба «Кристал Пэлас» почти за 70 миллионов евро. Эзе сказал: «Хотя я только что присоединился к «Арсеналу», я чувствую, что развиваюсь.
Тренер Артета обращает особое внимание на мелочи, которые важны, о которых я раньше не задумывался. Когда я применял советы, которые он давал на тренировках, я понял, насколько они важны.
Работать с такими тренерами всегда приятно, потому что они помогают полностью раскрыть твои возможности». Пока Эберечи Эзе сыграл за «Арсенал» в пяти матчах, забил один гол и отдал две голевые передачи.