Espanyol Xirona bilan durang o‘ynadi
Ispaniya chempionatining yettinchi turining ochilish o‘yinida to‘rtinchi o‘rinda borayotgan “Espanyol” jamoasi 20 ta eng kuchli jamoa ichida oxirgi o‘rinni egallayotgan “Jirona” maydoniga safar qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda mezbonlar ko‘proq to‘p nazoratida bo‘lishdi, biroq raqib jamoa darvozasiga ko‘proq xavfli zarbalar yo‘lladi. Umuman olganda, haqiqiy xavfli vaziyatlar kam bo‘ldi.
Birinchi bo‘lim o‘rtalarida “Espanyol” hujumchisi Tayris Dolan hisobni ochishi mumkin edi, ammo darvozabon ajoyib harakatlar bilan imkoniyatni yo‘q qildi. Ikkinchi bo‘lim boshida esa Vladislav Vanat tezkor hujumda darvozaga zarba berdi, lekin darvozabon yana to‘pni ushlab qoldi.
Uchrashuv 0:0 hisobida yakunlandi. “Espanyol” yetti o‘yindan so‘ng 12 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda qolmoqda, “Jirona” esa uch ochko bilan so‘nggi o‘rinlardan birini egallab turibdi.

Испания сыграла вничью с Жироной
В открывающем матче седьмого тура чемпионата Испании команда «Эспаньол», занимающая четвёртое место, отправилась в гости к «Жироне», которая занимает последнее место среди 20 сильнейших команд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча проходила при большем контроле мяча у хозяев, однако соперник наносил больше опасных ударов по воротам. В целом, по-настоящему опасных моментов было мало.
В середине первого тайма нападающий «Эспаньола» Тайрис Долан мог открыть счёт, но вратарь блестящими действиями лишил его этой возможности. В начале второго тайма Владислав Ванат нанес удар по воротам в быстрой атаке, но вратарь снова отразил мяч.
Матч завершился со счётом 0:0. «Эспаньол» после семи игр остаётся на четвёртом месте с 12 очками, а «Жирона» занимает одно из последних мест с тремя очками.