Bavariya jamoasi hujumchisi Garri Keyn klub uchun yuzinchi golini urgandan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Angliyalik futbolchi Bundesliganing beshinchi turida, juma kuni o‘tkazilgan Verderga qarshi o‘yinda muhim marrani bosib o‘tdi. U ushbu o‘yinda ikkita gol urib, jamoasining 4:0 hisobidagi yirik g‘alabasini ta’minladi.
32 yoshli futbolchining ikkinchi goli uning Myunxenning mashhur klubidagi yubiley goli bo‘ldi. Keyn Sky Sportga bergan intervyusida yuzta gol urish katta sharaf ekanligini ta’kidladi.
U bunday natijaga erishishda jamoa a’zolari va murabbiylar shtabining yordami katta bo‘lganini qayd etdi. Shuningdek, bu marraga tez yetib kelgani unga quvonch bag‘ishlaganini bildirdi va oldinda yana yuzta gol urishni maqsad qilganini aytdi.
Angliyalik futbolchi bu natijaga erishish uchun atigi 104 o‘yin o‘tkazdi. Bu ko‘rsatkich uning yuqori darajadagi mahorati va jamoaga bo‘lgan sadoqati haqida so‘zlaydi.

Гарри Кейн забил свой сотый гол за "Баварию"
Нападающий команды Бавария Гарри Кейн высказался после того, как забил сотый гол за клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский футболист преодолел важную отметку в пятом туре Бундеслиги в матче против Вердера, который прошёл в пятницу. В этой игре он забил два гола, обеспечив крупную победу своей команды со счётом 4:0.
Второй гол 32-летнего футболиста стал юбилейным для него в известном мюнхенском клубе. В интервью Sky Sport Кейн подчеркнул, что забить сто голов — большая честь.
Он отметил, что в достижении такого результата большую помощь оказали члены команды и тренерский штаб. Также он выразил радость от того, что достиг этой отметки так быстро, и заявил, что ставит перед собой цель забить ещё сто голов.
Английский футболист достиг этого результата всего за 104 игры. Этот показатель говорит о его высоком уровне мастерства и преданности команде.