Benfika Jil Visenteni 2:1 hisobida mag‘lub etdi
Shu bilan birga, mehmonlar hozirda yaxshi holatda bo‘lib, 11-daqiqada Luis Estevesning zarbasi orqali hisobda oldinga chiqdi. "Benfika" esa 18 va 26-daqiqalarda Vangelis Pavlidisning ikkita goli hisobiga javob qaytardi.
Ushbu gollar o‘yinning yakuniy natijasini belgilab berdi — 2:1. "Benfika" hozirgi vaqtda peshqadam "Portu" jamoasidan faqat bitta ochko orqada turibdi, ammo "Portu" bir o‘yin kamroq o‘tkazgan.
Raqib esa turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda joylashgan. Ushbu o‘yinda "Benfika" va "Jil Visente"ning asosiy tarkiblari va zaxiradagi o‘yinchilari faol qatnashdi.
O‘yin "Eshtadiu da Lush" stadionida bo‘lib o‘tdi. Umuman olganda, "Benfika" jamoasi raqib ustidan muhim g‘alabani qo‘lga kiritib, turnir jadvalidagi o‘z o‘rnini mustahkamladi.

Бенфика обыграла Жил Висенте со счётом 2:1
В седьмом туре чемпионата Португалии команда «Бенфика» принимала «Жил Висенте», уступив инициативу сопернику и позволив ему часто атаковать свои ворота. Об этом сообщает Euro-football.ru.
При этом гости находятся в хорошей форме и на 11-й минуте вышли вперед благодаря удару Луиса Эстевеша. «Бенфика» же ответила двумя голами Вангелиса Павлидиса на 18-й и 26-й минутах.
Эти голы определили итоговый результат матча — 2:1. В настоящее время «Бенфика» отстает от лидирующего «Порту» всего на одно очко, однако у «Порту» на одну игру меньше.
Соперник занимает четвертое место в турнирной таблице. В этой игре активное участие приняли основные составы и запасные игроки «Бенфики» и «Жил Висенте».
Матч прошел на стадионе «Эштадиу да Луш». В целом команда «Бенфика» одержала важную победу над соперником и укрепила свои позиции в турнирной таблице.