Bavariya Bundesligada besh o‘yin g‘alabasi bilan peshqadamlik qilmoqda
Vensan Kompani jamoasi chempionatning beshta o‘yinida ham g‘alaba qozonib, jami 22 ta gol urdi va faqat uchta gol o‘z darvozasida qabul qildi. Bu klub tarixida beshta turdan keyin eng yaxshi natija hisoblanadi.
Juma kuni Bavariya o‘z maydonida Verder jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Gollarni Garri Keyn ikki marta kiritdi, shuningdek Luis Dias va Konrad Laymer ham bitta tadan gol urishdi.
O‘tgan Bundesliganing mavsumida Myunxen jamoasi 82 ochko to‘plab, chempionlikni qo‘lga kiritdi. Ikkinchi o‘rinda joylashgan Bayer jamoasidan 13 ochko bilan oldinda bo‘ldi.
Keyingi turda Bavariya jamoasi Ayntraxt bilan bahs olib boradi. Ushbu o‘yin 4 oktabr, shanba kuni o‘tkaziladi.

Бавария лидирует в Бундеслиге с пятью победами подряд
Бавария не испытывает никаких трудностей в начале сезона Бундеслиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Винсента Компани выиграла все пять матчей чемпионата, забив в общей сложности 22 гола и пропустив всего три. Это лучший результат клуба после пяти туров в истории.
В пятницу Бавария на своем поле разгромила Вердер со счетом 4:0. Два гола забил Гарри Кейн, а также по одному голу на счету Луиса Диаса и Конрада Лаймера.
В прошлом сезоне Бундеслиги команда из Мюнхена набрала 82 очка и стала чемпионом. Она опередила команду Байер, занявшую второе место, на 13 очков.