Bulykin: "Dinamo" turnir jadvalida yuqori o‘rinda bo‘lishi kerak
Rossiya chempionatining o‘nchi turida Moskva “Dinamo” jamoasi “Krylya Sovetov”ni 3:2 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yindan keyingi fikrlarini Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Bulykin bildirdi. Unga ko‘ra, “Dinamo” futbolchilari yuqori darajada o‘ynaydi va jamoa turnir jadvalining yuqori pog‘onalarida bo‘lishi kerak.
Hamma jamoaning o‘yini yaxshilanishini va yuqoriga ko‘tarilishini kutgan edi. Endi esa aynan shunday payt kelgan ko‘rinadi.
Bulykin fikricha, “Dinamo” uchun navbatdagi turda “Lokomotiv”ga qarshi o‘ynaladigan o‘yin muhim bo‘ladi. Uch ochko qo‘lga kiritgan Valeriy Karpinning shogirdlari Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida oltinchi o‘ringa ko‘tarildi.
Jamoaning umumiy hisobida 15 ochko mavjud. Bu natija “Dinamo”ning mavsumdagi o‘yini barqarorligini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarga bo‘lgan umidlarni oshiradi.

Булыкин: "Динамо" должно быть в верхней части турнирной таблицы
В десятом туре чемпионата России московское «Динамо» обыграло «Крылья Советов» со счётом 3:2. Об этом сообщил Euro-football.ru.
После этой игры своё мнение высказал бывший игрок сборной России Дмитрий Булыкин. По его словам, футболисты «Динамо» играют на высоком уровне, и команда должна находиться в верхних строчках турнирной таблицы.
Все ожидали улучшения игры команды и подъёма в таблице. Похоже, что именно такое время наступило.
По мнению Булыкина, важной для «Динамо» станет следующая игра против «Локомотива». Подопечные Валерия Карпина, набрав три очка, поднялись на шестое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
Общий счёт команды составляет 15 очков. Этот результат показывает стабильность игры «Динамо» в сезоне и повышает надежды на будущие матчи.