Gvardiola Xusanov o‘yinidan hozircha mamnunligini bildirdi
Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoaning o‘ng qanot himoyasidagi muammolari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi o‘yinlarda o‘ng himoyachi pozitsiyasida Abdulkodir Xusanov maydonga tushgan, biroq u jarohat olgan. O‘zbekistonlik futbolchi haqida murabbiydan yangi o‘ng qanot himoyachisi kerakligi so‘ralgan.
Gvardiola hozircha buni bilmasligini aytdi. U yaqinda o‘ng qanotda o‘ynagan Xusanovdan mamnunligini ta’kidladi.
Shuningdek, bu pozitsiyada Mateus Nunes, Riko Lyuis va hatto Jon Stouns ham o‘ynashi mumkinligini qayd etdi. Shu jihatdan jamoada muammo yo‘qligini bildirgan murabbiy, yangi futbolchi qidirilayotgan yoki yo‘qligi haqida hozircha aniq ma’lumot yo‘qligini aytdi.
Shanba kuni Manchester Siti o‘z maydonida Bernli jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Jamoa murabbiyi o‘yinga tayyorgarlik haqida ham so‘zlab, barcha futbolchilarni maydonga tayyorlashga harakat qilayotganini ta’kidladi.
Umuman olganda, Manchester Siti himoyasining o‘ng qanotida bir nechta variant mavjud bo‘lib, murabbiy jamoani kuchaytirish uchun imkoniyatlarni ko‘rib chiqmoqda.

Гвардиола Хусанов выразил пока что удовлетворение игрой
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о проблемах команды на позиции правого защитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последних матчах на позиции правого защитника выходил Абдулкодир Хусанов, однако он получил травму. Тренера спросили, нужен ли новый правый защитник в команде.
Гвардиола пока не знает ответа на этот вопрос. Он отметил, что доволен игрой Хусанова, который недавно играл на правом фланге.
Также он отметил, что на этой позиции могут сыграть Матеус Нунес, Рико Льюис и даже Джон Стоунз. С этой точки зрения тренер заявил, что в команде нет проблем, а по поводу поиска нового игрока пока нет точной информации.
В субботу «Манчестер Сити» проведет домашний матч против «Бернли». Тренер команды также рассказал о подготовке к игре, подчеркнув, что старается подготовить всех футболистов к выходу на поле.
В целом у «Манчестер Сити» есть несколько вариантов на позиции правого защитника, и тренер рассматривает возможности для усиления команды.