Silkin: Miranchuk Dinamoga foyda keltirmoqda
Sobiq poytaxtning «Dinamo» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Silkin Anton Miranchukning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchining jamoaga o‘tishi allaqachon ijobiy natija bermoqda. Mutaxassis ta’kidlashicha, Miranchuk uzoq vaqt maydondan chetda qolganligi va jarohatidan keyin hali o‘zining eng yaxshi holatiga qaytishi lozim.
Bu holat uning jamoadoshi Konstantin Tyukavinning o‘yiniga ham ta’sir ko‘rsatmoqda. Silkinning aytishicha, Miranchuk mahoratli o‘yinchi bo‘lib, uning jamoaga qo‘shilishi foydali bo‘lmoqda.
Hozirda u o‘zining yuqori konditsiyasidan ancha uzoqda, shunga qaramay jamoaga yordam bermoqda. Tyukavin esa o‘yinning oxirida raqib darvozabonining darvozasiga zarba berdi, ammo gol ura olmadi.
Ular besh nafar o‘yinchi bilan ikki nafar himoyachiga qarshi o‘ynashdi. Eslatib o‘tish kerakki, Miranchuk Rossiyaga qaytishidan oldin Shveytsariyaning «Syon» klubida to‘p surgan.
Hozirgi vaqtda «Dinamo» jamoasi 15 ochko bilan jamoalar jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi. Jamoa o‘z pozitsiyasini yaxshilashga intilmoqda va futbolchilar har bir o‘yinda maksimal natija ko‘rsatishga harakat qilmoqda.

Силкин: Миранчук приносит пользу "Динамо"
Главный тренер команды «Динамо» бывшей столицы Сергей Силкин высказался об игре Антона Миранчука. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, переход футболиста в команду уже приносит положительный результат. Специалист отметил, что Миранчук долгое время находился вне поля и после травмы ему еще предстоит вернуться в свою лучшую форму.
Это также влияет на игру его одноклубника Константина Тюкавина. По словам Силкина, Миранчук — талантливый игрок, и его присоединение к команде приносит пользу.
В настоящее время он далек от своей высокой кондиции, но тем не менее помогает команде. Тюкавин в конце игры нанес удар по воротам соперника, но не смог забить гол.
Они играли пятью игроками против двух защитников. Стоит отметить, что до возвращения в Россию Миранчук выступал за швейцарский клуб «Сьон».
В настоящее время команда «Динамо» занимает шестое место в таблице с 15 очками. Команда стремится улучшить свою позицию, и игроки стараются показывать максимальный результат в каждой игре.