Bavariya jamoasining bosh murabbiyi Vensan Kompani yaqinda Garri Keynning erishgan yutug‘i haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Juma kuni ingliz hujumchisi Verderga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda ikki marta gol urib, Myunxen jamoasi safida yuzta golga erishdi. Ushbu natijaga 32 yoshli futbolchi rekord darajada tezlikda, ya’ni atigi 104 uchrashuvda erishdi.
Kompani so‘zlariga ko‘ra, bu Garri uchun yana bir buyuk voqea bo‘lib, uning jamoaga bo‘lgan fidoyiligi va mehnatsevarligi uning ichki ruhiyati va istagidan darak beradi. Joriy mavsumda Garri Keyn barcha musobaqalarda Bavariya safida sakkizta o‘yinda 15 marta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu natija uning yuqori saviyada o‘ynayotganini va jamoaga qo‘shgan hissasini ko‘rsatadi. Shuningdek, murabbiy futbolchining kelajakda ham shunday natijalarni davom ettirishiga umid bildirdi.

Компания высоко оценила рекорд голов Гарри Кейна
Главный тренер команды Бавария Винсент Компани недавно высказался о достижении Гарри Кейна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятницу английский нападающий забил два гола в матче против Вердера, доведя количество голов за команду Мюнхена до ста. 32-летний футболист достиг этого результата с рекордной скоростью — всего за 104 матча.
По словам Компани, это ещё одно великое событие для Гарри, которое свидетельствует о его преданности команде и трудолюбии, отражающих его внутренний дух и стремление. В этом сезоне Гарри Кейн забил 15 голов в восьми матчах за Баварию во всех турнирах.
Этот результат показывает его высокий уровень игры и вклад в команду. Также тренер выразил надежду, что футболист продолжит показывать такие же результаты в будущем.