Garri Keyn Alan Shirer rekordini o‘ylayotgani yo‘q
Mashhur sobiq hujumchi, "Blekbern" va "Nyukasl" jamoalarida o‘ynagan Alan Shirer Angliya Premer Ligasi doirasida 260 ta gol urgan va hozirgacha bu ko‘rsatkichda yetakchilik qilmoqda. Garri Keyn esa 213 ta gol bilan ikkinchi o‘rinda turibdi.
Bavariyada hozirgi yulduz hisoblangan Keyn Angliyada yana bir necha mavsum o‘ynab, bu rekordga yaqinlashishi mumkinligi aytilmoqda. Garri Keyn jurnalist Martin Volkmar aytgan so‘zlariga ko‘ra, u rekord haqida ko‘p o‘ylamaydi.
Angliyani tark etayotganda, bir kun kelib rekordni yangilashni orzu qilgan, ammo hozirda Bavariyada o‘ynashdan mamnun ekanligini ta’kidlagan. Sobiq "Tottenhem" futbolchisi Myunxen jamoasi safida barcha musobaqalarda 104 ta o‘yinda 100 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Bu esa uning jamoaga qanchalik katta hissa qo‘shayotganini ko‘rsatadi. Garri Keyn faoliyati davomida o‘zining yuqori darajadagi mahoratini namoyish etmoqda va kelajakda yangi yutuqlarga erishish uchun imkoniyatlari katta.

Гарри Кейн не думает о рекорде Алана Ширера
Нападающий команды «Бавария» Гарри Кейн высказался о приближении к рекорду Алана Ширера, установленному во время его выступлений за «Тоттенхэм». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный бывший нападающий, выступавший за «Блэкберн» и «Ньюкасл», Алан Ширер забил 260 голов в рамках Английской Премьер-лиги и до сих пор является лидером по этому показателю. Гарри Кейн занимает второе место с 213 голами.
Считается, что нынешняя звезда «Баварии» Кейн может провести в Англии ещё несколько сезонов и приблизиться к этому рекорду. По словам журналиста Мартина Волькмара, Гарри Кейн не задумывается много о рекорде.
Покидая Англию, он мечтал однажды побить рекорд, но сейчас подчеркнул, что доволен игрой в «Баварии». Бывший футболист «Тоттенхэма» сумел забить 100 голов в 104 матчах за мюнхенскую команду во всех соревнованиях.
Это показывает, насколько значительный вклад он вносит в команду. Гарри Кейн демонстрирует высокий уровень мастерства на протяжении всей своей карьеры и имеет большие возможности для достижения новых успехов в будущем.