Manchester Siti Niko O‘Rayli bilan shartnomani uzaytirdi
Futbolchi Nikо O’Rayli “Manchester Siti” klubi bilan yangi shartnoma imzoladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Klub jamoaning 20 yoshli yarim himoyachisi bilan kelishuvni 2030 yilgacha uzaytirganini juma kuni e’lon qildi. Ushbu shartnoma futbolchining kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.
“Har qanday yosh futbolchi Nikodan o‘rnak olishi kerak. U texnik jihatdan kuchli, aql bilan o‘ynaydi va o‘yinni yaxshi tushunadi.
Asosiy jamoaga ko‘tarilganidan beri katta yutuqlarga erishdi va biz uning yanada rivojlanishiga ishonamiz. Uning salohiyati juda katta.
Niko ajoyib inson va futbolga to‘liq e’tibor qaratadi. Bu biz yosh futbolchilardan kutadigan fazilatlardir,” dedi “Manchester Siti” sport direktori Ugu Viana.
O’Rayli asosiy jamoa safida 27 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urdi va 2 ta golga uzatma berdi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi sezilarli va kelajakda yanada samarali bo‘lishi kutilmoqda.

Манчестер Сити продлил контракт с Нико О'Райли
Футболист Нико О’Райли подписал новый контракт с клубом «Манчестер Сити». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Клуб в пятницу объявил о продлении соглашения с 20-летним полузащитником команды до 2030 года. Этот контракт имеет большое значение для будущего футболиста.
«Любой молодой футболист должен брать пример с Нико. Он технически силён, играет с умом и хорошо понимает игру.
С тех пор как он поднялся в основную команду, он добился больших успехов, и мы верим в его дальнейшее развитие. Его потенциал очень велик.
Нико — замечательный человек и полностью сосредоточен на футболе. Это те качества, которые мы ожидаем от молодых игроков», — сказал спортивный директор «Манчестер Сити» Угу Виана.
О’Райли сыграл 27 матчей за основную команду, забил 5 голов и отдал 2 результативные передачи. Его вклад в команду заметен, и в будущем ожидается ещё большая эффективность.