Simeone Mbappe va Alvares o‘rtasida tanlov qilmadi
Madridning “Atletiko” futbol jamoasi bosh murabbiyi Diego Simeone “Real” bilan bo‘ladigan derbi oldidan jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu ikki poytaxt klubi o‘rtasidagi uchrashuv bugun bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 17:15 da boshlanishi rejalashtirilgan. Simeone matbuot anjumanida raqib jamoa o‘yinchilari haqida fikr bildirarkan, “Mbappe yoki Julian Alvares?
Bu savol sizlarga, men raqib o‘yinchilarni baholamayman. Men Julianning to‘liq jamoaga sodiq ekanligini ko‘ryapman va uning jamoadoshlari uni juda qadrlashadi”, dedi.
Oxirgi o‘yinda “Rayo Valyekano”ga qarshi argentinalik hujumchi jamoasiga iroda bilan g‘alaba keltirdi va uchta gol urdi. Kilian Mbappe esa La Liganing eng yaxshi to‘purarlar peshqadami bo‘lib, yetti gol bilan peshqadamlik qilmoqda.

Симеоне не стал выбирать между Мбаппе и Альварес
Главный тренер мадридского футбольного клуба «Атлетико» Диего Симеоне перед дерби с «Реалом» пообщался с журналистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча между этими двумя столичными клубами состоится сегодня и запланирована на 17:15 по московскому времени. На пресс-конференции Симеоне, говоря об игроках соперника, отметил: «Мбаппе или Хулиан Альварес?
Этот вопрос к вам, я не оцениваю игроков соперника. Я вижу, что Хулиан полностью предан команде, и его очень ценят товарищи по команде», — сказал он.
В последнем матче аргентинский нападающий принес своей команде волевую победу над «Райо Вальекано», забив три гола. Килиан Мбаппе же является лучшим бомбардиром Ла Лиги, лидируя с семью голами.