Inter klubi Frattezi va Augustoni bilan shartnomani uzaytiradi
Yarim himoyachi Davide Frattezi va qanot himoyachisi Karlos Augusto Milan shahrining "Inter" futbol klubi bilan yangi shartnomalar imzolashi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi shartnomalari 2028 yilgacha amal qilsa-da, klub rahbariyati allaqachon ularning shartnomalarini uzaytirish bo‘yicha ishlarni boshlagan. Mashhur jurnalist Matteo Moretto xabariga ko‘ra, klub yil oxirigacha bu masalani hal qilishni maqsad qilgan.
Davide Frattezi va Karlos Augustoning har biri hozirda 26 yoshda. Transfermarkt portali mutaxassislari italiyalik yarim himoyachining bozor qiymatini 35 million yevroga baholasa, braziliyalik qanot himoyachisining qiymati 26 million yevroni tashkil etadi.
Bugun Kristian Kivu boshchiligidagi jamoa Italiya chempionati, ya’ni Seriya A doirasida "Kalyari"ga qarshi safardagi o‘yinni o‘tkazadi. Klub va futbolchilar o‘rtasidagi yangi shartnomalar jamoaning kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Клуб Интер продлевает контракт с Фраттези и Аугустони
Полузащитник Давиде Фраттези и защитник Кarlos Аугусто могут подписать новые контракты с футбольным клубом "Интер" из Милана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя их текущие контракты действуют до 2028 года, руководство клуба уже начало работу по их продлению. По информации известного журналиста Маттео Моретто, клуб планирует решить этот вопрос до конца года.
Давиде Фраттези и Карлос Аугусто сейчас по 26 лет. Эксперты портала Transfermarkt оценивают рыночную стоимость итальянского полузащитника в 35 миллионов евро, а бразильского защитника — в 26 миллионов евро.
Сегодня команда под руководством Кристиана Киву проведет выездной матч против "Кальяри" в рамках чемпионата Италии, Серии А. Новые контракты между клубом и игроками имеют важное значение для будущего команды.